Špilár sa proti Bielorusom blysol hetrikom

2011-05-23 12:00:00

Slovenská reprezentácia do 19 rokov zdolala v nedeľu Bielorusko 5:0 v II. fáze kvalifikácie ME.

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila v nedeľu v druhom zápase II. fázy kvalifikácie ME 2011 v seneckom NTC nad rovesníkmi z Bieloruska 5:0, keď sa hetrikom zaskvel Oliver Špilár. Zverenci trénera Pavla Peráčka si v záverečnom súboji 3. skupiny opäť v stredu (11.00) v Senci zmerajú sily s úradujúcim majstrom Európy tejto vekovej kategórie Francúzskom. O postup na júlový finálový turnaj v Rumunsku bojuje 28 tímov v tzv. Elite Round v siedmich štvorčlenných skupinách. K domácemu organizátorovi postúpia len ich víťazi, ako prví si postup zo 6. skupiny zaistili Srbi. Slováci si znížili šancu na postup prehrou 1:2 v úvodnom zápase s Gréckom.

3. skupina:
SR 19 - Bielorusko 19 5:0 (2:0)
Góly: 19., 74. a 78. ŠPILÁR, 45+2. Škvarka, 68. Hladík. Rozhodoval: Kehlet (Dán.), ŽK: Bartek - Aňukevič.
SR 19: Le Giang - Vrablec, Paur (80. Jacko), Bartek - Lásik, Škvarka (83. Schranz), Hladík, Mikinič (46. Ujlaky) - Špilár, Macsicza, KUNCA.

Slovenský tím dostal do vedenia v 19. minúte Špilár a v druhej minúte nadstaveného času prvého polčasu zvýšil na 2:0 kapitán domáceho výberu Škvarka. Po zmene strán pridal v 68. minúte tretí gól Hladík, na ktorý o šesť minút neskôr nadviazal svojim druhým presným zásahom v zápase Špilár. Rovnaký hráč zavŕšil v 78. minúte svoj strelecký koncert, keď gólom na 5:0 spečatil presvedčivé víťazstvo Slovákov.