Slovensko 17 už bez šance na postup

2011-03-11 12:00:00

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov prehrali aj vo svojom piatkovom druhom vystúpení v Taliansku na turnaji 1. skupiny II. fázy kvalifikácie (tzv. Elite round) o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy hráčov tejto vekovej kategórie s rovesníkmi zo Škótska 0:2 (0:0) a stratili akúkoľvek šancu na účasť na šampionáte. Nás teší akurát to, že obaja naši mladíci - brankár Miloslav Bréda i stredopoliar Róbert Kovaľ - znovu odohrali celé stretnutie.

Po bezgólovom úvodnom dejstve zmaril nádeje zverencov trénera Antona Valoviča dvoma presnými zásahmi Matthew Kennedy. V stredu Slováci nestačili na tím Česka a podľahli mu najtesnejším rozdielom 0:1. Mladí Slováci sa v pondelok ešte predstavia na turnaji v Taliansku proti domácemu výberu, ktorý už tiež nemá šancu na postup na ME. V druhom súboji sa o účasť na záverečnom turnaji pobijú zatiaľ stopercentní Česi so Škótmi.

Anton Valovič (tréner SR "17"): "V prvom polčase sme sa snažili hrať zo zabezpečenej obrany a aj napriek územnej prevahe súpera sme dokázali udržať bezgólový výsledok. Do druhého polčasu sme spravili dve striedania a poslali sme na ihrisko ofenzívnejších hráčov, aby sme sa pokúsili dať gól. Keď sme začali častejšie ohrozovať, súperovu bránku v 49. minúte po hrubej chybe pri zakladaní útoku stratil Ličko loptu na polovici ihriska, čo súper využil a strelil nám vedúci gól. Od tohto momentu bol súper futbalovejší a ako tréner musím priznať, že zaslúžene zvíťazil. V poslednom zápase budeme musieť hráčov pripraviť na veľmi ťažký zápas o tretie miesto s domácou reprezentáciou Talianska, ktorá už takisto stratila šancu na postup."

Turnaj II. fázy kvalifikácie o postup na futbalové ME 2011 hráčov do 17 rokov - 1. skupina - piatkové výsledky:
CASARANO:
Slovensko "17" - Škótsko "17" 0:2 (0:0)
Góly: 49. a 62. Kennedy, ŽK: 17. Mazáň, 34. Kucharčík, 80.+ Habánek - 43. Fraser.
Zostava SR "17": BRÉDA - Habánek, Kucharčík, Ličko (65. Čery), Huk - A. Rusnák ml., KOVAĽ, Revák, R. Mazáň - J. Mihalík (41. Šmehyl), T. Kubala (41. Brigant).
4. Slovensko "17" 2 0 0 2 0:3 0
Zostávajúci program 1. skupiny II. fázy kvalifikácie (Elite round) o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy futbalistov do 17 rokov, pondelok 14. marca: SR "17" - Taliansko "17" (Lecce, 15.00 h), Česko "17 - Škótsko "17" (15.00, Casarano).