Smoliarska prehra Slovenska 17

2011-03-09 12:00:00

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov prehrali v stredajšom prvom vystúpení v Taliansku na turnaji 1. skupiny II. fázy kvalifikácie (tzv. Elite round) o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy hráčov tejto vekovej kategórie s rovesníkmi z Česka 0:1 (0:0). Po bezgólovom úvodnom dejstve sa o rozhodujúci moment v meste Nardó postaral v 80. minúte víťazným gólom Dan Fojtášek. Zverenci trénera Antona Valoviča nastúpia v piatkovom druhom vystúpení proti výberu Škótska, ktoré v druhom stredajšom dueli remizovalo v stredisku Casarano s domácou "sedemnástkou" Talianska 0:0. Na záverečný turnaj kontinentálneho šampionátu do Srbska postúpi iba víťaz skupiny.

Z nášho pohľadu je zaujímavé, že v základnej zostave trénera Antona Valoviča sa objavili a celé stretnutie odohrali obaja naši odchovanci, brankár Miloslav Bréda a stredopoliar Róbert Kovaľ, ktorý sa do štatistík zapísal už v 16. minúte inkasovaním žltej karty.

Anton Valovič, tréner SR 17: "Vo vyrovnanom zápase sme nakoniec nezískali ani bod, keď aj napriek tomu, že v 2. polčase sme boli aktívnejší ako súper, ale nedokázali sme si vypracovať vyloženú gólovú príležitosť. Českí hráči sa počas celého zápasu snažili o veľmi aktívnu hru a neustále napádali našich hráčov a hlavne v prvom polčase sme sa nedokázali kombinačne presadiť. Keď sa už zdalo, že zápas skončí nerozhodne 0:0, sme bohužiaľ v poslednej 80. minúte po zlom odkopnutí lopty v našej šestnástke inkasovali rozhodujúci gól. Potvrdilo sa, že táto kvalifikácia bude veľmi vyrovnaná, nakoľko v druhom zápase domáce Taliansko remizovalo so Škótskom 0:0. Nám v druhom zápase so Škótskom budú chýbať Filip Molnár (kvôli druhej žltej karte) a zranený Michal Faško."

Turnaj II. fázy kvalifikácie o postup na futbalové ME 2011 hráčov do 17 rokov - 1. skupina - stredajšie výsledky:
Slovensko "17" - Česko "17" 0:1 (0:0)
Gól: 80. Fojtášek, ŽK: 16. Kovaľ, 20. F. Molnár - 25. Lftner, 57. L. Adamec, 80.+ Salašovič.
Zostava SR "17": BRÉDA - Habánek, Kucharčík, Ličko, F. Molnár - A. Rusnák ml., KOVAĽ, Faško (57. Mazáň), Revák - Šmehyl (73. Čery), B. Pisár (50. J. Mihalík).
4. Slovensko "17" 1 0 0 1 0:1 0
Zostávajúci program 1. skupiny II. fázy kvalifikácie (Elite round) o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy futbalistov do 17 rokov, piatok 11. marca: SR "17" - Škótsko "17" (Casarano, 15.00), Taliansko "17" - Česko "17" (15.00, Nardó), pondelok 14. marca: SR "17" - Taliansko "17" (Lecce, 15.00), Česko "17 - Škótsko "17" (15.00, Casarano).