Cieľ splnený, z domáceho dvojzápasu šesť bodov

2015-10-27 12:00:00

Michalovce sa po dvoch dôležitých triumfoch odpútali z dna tabuľky, preskočili aj Skalicu.

Zahanbujúca pohárová prehra na ihrisku treťoligového Rohožníka naštartovala michalovských futbalistov k lepším výsledkom aj výkonom. Prvoligový nováčik po nečakanom vypadnutí zo Slovnaft Cupu zatiaľ iba vyhráva, pretože v dvoch domácich dueloch zaznamenal šesť bodov. MFK Zemplín zvládol aj druhý „šesťbodový“ zápas v rade, po Skalici si poradil aj s Podbrezovou. Navyše proti „železiarom“ sa v predovšetkým v prvom polčase prezentovali výbornou ofenzívnou hrou, na ktorú sa bolo radosť pozerať.

Nácvik sa vyplatil

Mužom sobotňajšieho zápasu sa stal španielsky legionár v michalovských službách Vernon De Marco Morlacchi, ktorý v úvodnom dejstve hry zužitkoval dva skvele zahrané trestné kopy spoluhráča Stanislava Danka a utešenými hlavičkami dvakrát prekonal Martina Kuciaka v bráne ŽP Šport. „Stano štandardky kopal výborne. Ja som mal to šťastie, že bol vždy presne tam, kde aj lopta. Cvičíme to stále na tréningoch a teraz nám to prinieslo ovocie,“ povedal Morlacchi, ktorý sa tak v sobotu v počte strelených gólov dotiahol práve na Danka, ten má takisto na svojom konte štyri presné zásahy. Zvlášť prvý gól do siete Podbrezovej bol dôležitý, padol už v 8. minúte. „Na psychiku je vždy dobré, ak dáte rýchly gól. V predchádzajúcich zápasoch sa nám to nedarilo, zvykli sme inkasovať ako prví.“ Triumf žlto-modrých je zaslúžený, aj keď v druhom polčase mali hostia prevahu a neboli ďaleko ani od kontaktného gólu. „V prvom dejstve sme boli lepší, hrali sme svoju hru, dobre kombinovali, aj sme mali viac šancí. Po prestávke už to nebolo také dobré, ale to, čo sme si povedali v kabíne, že musíme udržať dvojgólové vedenie, sa nám aj podarilo,“ podotkol rodák z argentínskeho Santa Fe.

Hrať tak aj naďalej

Zemplínčania splnili cieľ, ktorý si dali pred domácim dvojzápasom. Získali šesť bodov a odpútali sa z poslednej priečky tabuľky. Pred poslednou Podbrezovou majú dokonca už náskok piatich bodov. „Pocity sú pekné, lebo sme chceli šesť bodov, a tie aj máme. Pred každým duelom sme si povedali, že do toho dáme všetko, že budeme bojovať a hrať so srdcom. Vyplatilo sa, také výkony musíme podávať aj naďalej. Ale nemôžeme sa pozerať na to, že máme päťbodový náskok, ešte to nič neznamená. Pred necelými dvoma týždňami sme boli poslední my, teraz sa to zmenilo a verím, že pôjdeme ešte vyššie,“ uviedol defenzívny stredopoliar MFK Zemplín Tomáš Sedlák. Súboj s Horehroncami sa vyvíjal presne tak, ako si predstavovali. „Tréner nám hovoril, že ideálne by bolo dať rýchly gól a potom aj nejaký poisťujúci, čo sa nám aj podarilo. Keď vediete o dva góly, tak máte navrch nielen psychicky, ale aj takticky,“ pokračoval skúsený 32-ročný futbalista. Rodák z Popradu veril, že obe domáce stretnutia mužstvo zvládne. „Mal som pred nimi taký pocit, že to vyjde, a tak sa stalo. Oba zápasy však boli ťažké, hlavne ten so Skalicou, lebo ak by sme zaváhali, tak by na nás spadla „deka“. Ale aj ten druhý bol náročný.“

Zdroj: denník Korzár