Na úvod Michalovce cupu prehra domácich

2011-02-23 12:00:00

V úvodnom stretnutí druhého ročníka Michalovce cup sa v stretnutí medzi MFK Zemplín Michalovce U 19 a reprezentáciou Slovenska do 17 rokov zrodila prehra domáceho celku 0:2 (0:1). Turnaj pokračuje ďalšími zápasmi už aj v kategórii U 17 vo štvrtok a piatok.

V úvodnom stretnutí druhého ročníka Michalovce cup sa v stretnutí medzi MFK Zemplín Michalovce U 19 a reprezentáciou Slovenska do 17 rokov zrodila prehra domáceho celku 0:2 (0:1). Turnaj pokračuje ďalšími zápasmi už aj v kategórii U 17 vo štvrtok a piatok.

Na prvý súboj Michalovce cupu nastúpil domáci výber takmer v najsilnejšom zložení aj so Špilárom, Kuncom, Brédom či Kovaľom v zostave, naopak, v drese výberu Slovenska odohral celé stretnutie ďalší Michalovčan Stanislav Danko. MFK Zemplín podal v prvom polčase nevýrazný výkon, čo využil súper v 24. minúte a po góle Šmehyla sa ujal vedenia. O čosi živší futbal priniesol v michalovskom podaní druhý polčas. Zverenci trénera Alberta Rusnáka si vytvorili prevahu, ktorú však nedokázali pretaviť do vyrovnávajúceho gólu. V 62. minúte mal ideálnu možnosť skórovať Jacko, ale lopta z jeho ľavačky opečiatkovala iba spojnicu brvna a žrde. V 66. minúte neuspel po prieniku z ľavej strany Žido a zakrátko sa v dobrej pozícii nepresadil ani ďalší striedajúci hráč domácich, Róbert Jano. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo už zakrátko, v 72. minúte unikol Stropkovčan Šafranko a popri vybehnuvšom brankárovi Brédovi vsietil druhý gól slovenského výberu, ktorý zároveň pečatil konečný výsledok.