Pod Tatrami gólové hody a remíza s Ostravou

2016-07-02 11:31:22

Zemplínčania viedli po prvom polčase nad Baníkom už rozdielom troch gólov, po zmene strán však o svoj náskok prišli.
Prvoligoví michalovskí futbalisti odohrali v sobotu predposledný prípravný zápas pred novou sezónou. V Národnom tréningovom centre v Poprade si zmerali sily s Baníkom Ostrava, ktorý nedávno vypadol z najvyššej českej súťaže. So štvornásobným majstrom, ktorý vedie niekdajší kormidelník MFK Zemplín Vlastimil Petržela, sa zverenci Antona Šoltisa rozišli zmierlivo po remíze 3:3, hoci do polčasu viedli už trojgólovým rozdielom. Pod tatranskými končiarmi sa hralo zaujímavé stretnutie. V prvom dejstve hry mali navrch hráči českého tímu, ktorí si v úvodnej štvrťhodine vypracovali dve výborné príležitosti na skórovanie. Holzer však hlavou minul bránu a Honišove zakončenie skvele zneškodnil Macej. A tak Baník stihol trest, v 19. minúte unikol súperovej obrane Leško a svoj samostatný nájazd s prehľadom premenil - 0:1. O desať minút na to spálili Ostravčania ďalšiu tutovku, po centri Celbu skončila hlavička Šašinku na brvne. V 37. minúte udreli znovu Zemplínčania, po Dankovej prihrávke nekompromisne rozvlnil sieť Kunca. To však zo strany žlto-modrých nebolo všetko, o štyri minúty neskôr trafil Leško zvnútra šestnástky presne k žrdi - 0:3! V úvode druhého polčasu spálili zverenci Vlastimila Petrželu ďalšiu stopercentnú šancu, konkrétne striedajúci Konnsimbal, ktorý z dobrej pozície prestrelil michalovskú svätyňu. V 55. minúte sa však už dočkali kontaktného gólu: po rohu sa hlavou presadil ruský legionár Meshchaninov - 1:3. Presne po hodine hry mohol vrátiť Michalovciach trojgólové vedenie Kunca, ale z otočky pálil iba do gólmana Vašeka, ktorý si o pár sekúnd potom poradil aj so strelou Sedláka. Následne sa vydali dopredu hráči Baníka, Šašinku v šestnástke nedovolene zastavil Pavúk a z nariadenej penalty znížil na rozdiel jediného gólu Holzer. V 75. minúte Mensahovu nebezpečnú strelu zneškodnil Vašek, na druhej strane nepresne strieľal Matěj. "Šoltisovi" napokon svoje vedenie neudržali, lebo Holzer po krásnej strele vyrovnal na konečných 3:3. FC Baník Ostrava - MFK Zemplín Michalovce 3:3 (0:3) Góly: 55. Meshchaninov, 62. a 80. Holzer (prvý z 11 m) - 19. a 41. A. Leško, 37. D. Kunca FC BANÍK: Vašek - Celba, Honiš, Meshchaninov, Jakovlev - M. Hlinka (46. Matěj), Ožvolda (46. Malý) - L. Lupták (46. Behan, 73. Helešic), Mičola (46. Konnsimbal), Holzer (88. Behan) - O. Šašinka MFK ZEMPLÍN: P. Macej (46. Kira) - Grič, Michal Gallo, F. Pavúk, Šimčák - M. Bednár (68. Turík) - D. Kunca (78. Vajs), T. Sedlák, S. Danko, A. Leško (58. Mensah) - Bellás (46. M. Hamuľak) Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú žlto-modrí v sobotu o 18. hodine na vlastnom trávniku proti nováčikovi druhej najvyššej maďarskej súťaže Kisvárde. Pre zverencov Antona Šoltisa to bude generálka na prvý súťažný zápas novej sezóny.