Na štandardky nechodí len tak zo srandy

2017-09-16 06:37:30

Štvrtýkrát v prvoligovej histórii sa na michalovskej pôde predstavia futbalisti Senice. Doterajšia bilancia zápasov pri Laborci je nesmierne vyrovnaná, keď sa raz z výhry tešili Záhoráci, raz Zemplínčania a v jednom prípade sa súperi rozišli zmierlivo. Favoritom dnešného duelu, ktorý začína o 19. hodine, sú Michalovčania, ktorí majú pred Senicou päťbodový náskok.

Musia sa sústrediť

Aj keď sú hostia na samom dne tabuľky bez jediného víťazstva a inkasovali najviac gólov spomedzi všetkých prvoligistov, ľahký súboj to určite nebude. „Myslím si, že Seničania k nám neprídu hrať otvorený futbal, ale skôr zo zabezpečenej obrany. Bude to hlavne o nás, ako budeme sústredení čo sa týka protiútokov alebo iných nebezpečných situácií. Keď toto zvládneme, tak budeme úspešní. Verím, že zopakujeme výkon z predošlého domáceho zápasu proti Zlatým Moravciam a získame tri body,“ zaželal si stopér a jeden z najskúsenejších hráčov MFK Zemplín Peter Kavka.

Súpera nepodcenia

Nepresvedčivé výsledky Senice stáli hlavu trénera Ivana Vrabca, ktorého nahradil skúsený lodivod Ladislav Hudec. Ten však neabsolvoval na staronovom pôsobisku vydarenú premiéru, pretože jeho tím hanebne vypadol v pohári so štvrtoligovým Medzevom. „Hostia majú na sebe psychickú „deku“, ale po takom nevydarenom zápase sa zvykne mužstvo nakopnúť. Musíme byť preto ostražití a nepozerať sa na to, s kým vypadli a ako stoja v tabuľke. V lige je každý jeden zápas ťažký a nikoho nemôžeme podceniť,“ dvíhal varovný prst pilier michalovskej defenzívy, ktorý však gólom nielen zabraňuje, ale aj strieľa. Pred týždňom v sobotu napol sieť v lige v Ružomberku a v stredu aj v pohári na pôde Poltára. „Rád by som potiahol streleckú sériu, aj keď na to nie som veľmi zvyknutý. Tuším, že v kariére sa mi ešte nestalo, aby som v dvoch súbojoch po sebe skóroval. Nechodím na štandardky len tak zo srandy, stále sa snažím streliť gól,“ usmial sa Peter Kavka.

Zdroj: denník Korzár