Michalovským hrdinom dvojgólový Sulley

2017-09-18 10:15:08

Cenné tri body si do tabuľky pripísali prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce. V sobotu večer sa síce poriadne natrápili so Senicou, ale posledný tím pelotónu nakoniec zdolali 2:1, keď im tri body vystrelil dvojgólový Sadam Sulley.

Zatiaľ je veľmi spokojný

Pre tohto mladého 20-ročného útočníka to boli prvé góly na novom pôsobisku a dosiahol ich vo svojom premiérovom vystúpení na michalovskom trávniku. Najprv sa presadil v 26. minúte zblízka po Koscelníkovej prihrávke a potom štvrťhodinu pred koncom uložil hlavou k žrdi center od Sviarchynskeho. „Mám neskutočnú radosť, že som rozhodol. Moje pocity sú úžasné, aj keď mohol som dať aj viac gólov. Už v prvom polčase sme mohli rozhodnúť. Trošku sme si to skomplikovali, ale napokon sme to zvládli a získali tri body, takže misiu sme splnili. Dúfam, že sme týmto víťazstvom odštartovali úspešnú sériu a budeme bodovať aj naďalej," hovoril šťastný ghanský zakončovateľ, ktorý prišiel na Zemplín len pred dvoma týždňami na hosťovanie z Legie Varšava. „V Michalovciach sa zatiaľ cítim veľmi dobre. Vedenie klubu aj chlapci z kabíny sú ku mne milí, začo im ďakujem. Som rád, že môžem byť v takom kvalitnom tíme. Chcem sa tu ukázať a presadiť sa v seniorskom futbale," dodal Sulley.

Zlepšili sa

Naopak smutný po záverečnom hvizde bol senický obranca Oliver Podhorin, ktorý sa vrátil do dôverne známeho prostredia. Veď nastúpil na pôde svojho materského klubu. A dokonca vo svojom rodisku aj skóroval, keď presne po hodine hry vyrovnával na 1:1. „Som rád, že som strelil gól, ale najradšej by som ho vymenil za tri body. Mrzí ma, že nemal žiadnu cenu. Body potrebujeme zbierať, aby sme sa odlepili od dna. Škoda chýb vzadu aj nevyužitých šancí, čo nás stálo lepší výsledok. Také príležitosti musíme premieňať a potom budeme úspešní,“ skonštatoval 25-ročný Podhorin. Záhoráci podľahli Michalovčanom po takmer 17 mesiacoch, po takej dobe od nich aj inkasovali. Z poslednej priečky sa tak neodpútali, zatiaľ nepomohol ani príchod skúseného Ladislava Hudeca na striedačku. „Nový tréner priniesol do šatne nový impulz, aj keď sme oba zápasy prehrali. V Michalovciach však už bolo na našej hre vidieť zlepšenie, preto verím, že prídu aj víťazstvá.“

Zdroj: MY Zemplínske noviny