Prvé víťazstvo starších dorastencov!

2017-10-07 16:06:59

Na desiaty pokus sa to podarilo! Prvoligoví starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce si na svoje konto pripísali prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Na vlastnom trávniku zdolali v dôležitom stretnutí trnavský Spartak tesne 3:2, keď o triumfe rozhodol v poslednej minúte Matúš Vojtko. Žlto-modrí mali po zápase dvojnásobnú radosť, pretože okrem výhry sa odpútali aj z posledného miesta v tabuľke, keď poskočili na desiatu priečku.

V súboji dvoch tímov zo spodných poschodí tabuľky sa v prvom polčase hral medzišestnástkový futbal. Bezgólový stav vydržal takmer do prestávky, avšak v 42. minúte otvoril skóre hosťujúci Dvorák - 0:1. V druhom dejstve sa už vrece s gólmi roztrhlo. Už v 55. minúte vyrovnal Dzurjo a zhruba o štvrťhodinu neskôr poslal Michalovce do vedenia Saxa. Krátko na to zatiahol "ručnú brzdu" domáci obranca Lašík a musel predčasne pod sprchy. Z následnej štandardky sa presadil Dávidík a začínalo sa odznova. Keď sa už zdalo, že duel sa skončí remízou, v úplnom závere Vojtko strelil mimoriadne dôležitý gól MFK Zemplín - 3:2!

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 3:2 (0:1)

Góly: 55. M. Dzurjo, 72. D. Saxa, 90. M. Vojtko - 42. Dvorák, 78. Dávidík

ČK: 78. Lašík (Michalovce)

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb – R. Takáč (77. Gužiňák), Vojtovič, D. Špak, Lašík – Trusa, M. Vojtko – M. Dzurjo, D. Saxa, Štedl (46. Bach) – Princz (65. Jakubov)