Rád by znovu skóroval do siete Trnavy

2017-10-14 11:11:05

Po reprezentačnej pauze vybehnú dnes už o 15. hodine (kvôli televíznemu prenosu) na prvý odvetný zápas základnej časti Fortuna ligy futbalisti michalovského MFK Zemplín. Na vlastnom trávniku vyzvú FC Spartak Trnava, aktuálneho lídra našej najvyššej súťaže, s ktorým odštartujú trojzápasovú domácu sériu.

Hrajú organizovane

Oddýchnuté tímy môžu pri Laborci predviesť pekné futbalové divadlo, pretože oba majú dobrú hernú fazónu. „Trnava je tradičný slovenský klub a mužstvá ako sme my sa na zápasy s ňou stále tešia. Spartak momentálne hrá v dobrej forme, keď vyhral posledných päť ligových duelov. My sa budeme snažiť mu túto šnúru pretrhnúť a zabodovať,“ rozhovoril sa Miroslav Božok, jeden z najskúsenejších hráčov v kádri Antona Šoltisa. „Bíli andelé“ po príchode trénera Nestora El Maesta zvládajú zápasy výborne takticky. „Počas tejto sezóny Trnavčanov zdobí veľmi dobrá organizácia hry, na každý zápas sa dokážu kvalitne pripraviť. V mužstve nemajú žiadne veľké hviezdy, hrajú skôr kolektívne,“ uviedol Božok.

Spomína si veľmi dobre

Práve proti Trnave sa michalovskému odchovancovi podarilo v novembri 2005 streliť prvý ligový gól. „Hrával som vtedy za Ružomberok a spomínam si na ten moment úplne presne. Bolo to v poslednom jesennom kole a na gól mi prihrával Tomáš Sedlák,“ s úsmevom vytiahol zaujímavosť spred takmer dvanástich rokov Božok. V našej najvyššej súťaži zaznamenal 32-ročný Zemplínčan dosiaľ poltucet gólov, všetky v ružomberskom drese. Za MFK Zemplín v prvej lige ešte do čierneho netrafil. „Nebol by som proti, keby sa mi podarilo skórovať do siete Spartaka aj teraz, ale aktuálne hrávam na poste ľavého beka, odkiaľ je ťažšie a presadiť. Vo futbale však dávajú góly aj obrancovia, takže sa posnažím znovu rozvlniť sieť.“

Zdroj: denník Korzár