Na lídra sme doma nestačili

2017-10-14 19:30:20

Štvrtú ligovú prehru v rade utrpeli v sobotu popoludní na svojom trávniku futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Žlto-modrí v televíznom zápase 12. kola Fortuna ligy neuspeli doma s lídrom tabuľky trnavským Spartakom, ktorému podľahli 0:3. Hostia si už do prestávky vypracovali dvojgólový náskok, ktorý ešte zveľadili v samom závere duelu.

Stretnutie sa poriadne ani nezačalo a hostia povzbudzovaní početnou skupinou fanúšikov sa tešili z otváracieho zásahu. V 5. minúte naservíroval Chanturashvili loptu ako na podnose Čonkovi, ktorý na zadnej žrdi nemal problém skórovať - 0:1. Domáci hrali v úvodnej polhodine až s prílišným rešpektom a v 20. minúte musel zasahovať Kira pri hlavičke Lukiča po rohovom kope. O tri minúty na to Trnavčania udreli druhýkrát, dlhú loptu za obranu dostal Jirka, ktorý obišiel aj Kiru a pohodlne rozvlnil sieť - 0:2. Postupne sa začali viac osmeľovať až Zemplínčania a hru vyrovnali. Tesne pred odchodom do šatní mal kontaktný gól na kopačke Danko, ktorý však po výbornej Žofčákovej prihrávke z výhodnej pozície tesne minul pravú žrď Vantrubovej svätyne.

V druhom polčase "šoltisovci" ešte viac pridali a snažili sa vrátiť do zápasu dôležitým gólom. V 54. minúte bol k nemu veľmi blízko Šimčák, ktorý však takmer z bránkovej čiary medzi tri žrde nenamieril. O tri minúty neskôr striedajúci Regáli si vypracoval streleckú pozíciu z ľavej strany, ale s jeho pokusom si poradil Vantruba. Ďalšiu veľkú príležitosť mal Danko, ktorého bomba spoza šestnástky presvišťala tesne vedľa šibenice. Potom sa hra viac rozkúskovala, najmä vinou hosťujúcich hráčov, ktorí sa snažili naťahovať čas takmer pri každej príležitosti. Víťazstvo Spartaka spečatil v 84. minúte po protiútoku Kadlec, ktorý po Eghovej prihrávke poslal loptu do opustenej brány - 0:3...

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 0:3 (0:2)

Góly: 5. Čonka, 23. Jirka, 84. Kadlec

ŽK: 69. S. Danko, 83. Carrillo - 29. S. Lukič, 45. Vlasko

Rozhodovali: Pavlík - Benko, D. Hrčka; 1813 divákov

MFK ZEMPLÍN: M. Kira - Sviarchynski, Kavka, Carrillo, Božok - Grič (88. M. Bednár) - M. Koscelník, I. Žofčák, S. Danko (75. Bragin), Šimčák (56. M. Regáli) - Sulley

FC SPARTAK: Vantruba – S. Lukič (74. Kadlec), Godál, Martin Tóth, Čonka (79. Hladík) – Pehlivan, A. Sloboda – Chanturishvili (90. A. Lovás), Vlasko, Jirka - Egho

Hlasy trénerov: Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Vstup do zápasu sme si predstavovali ináč. Chceli sme hrať aktívne, no prvý polčas sme mali príliš veľký rešpekt zo súpera. Táto prehra je pre nás príliš krutá, musíme zdvihnúť hlavy, pretože na nás čakajú ďalšie dôležité zápasy." Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Zvyčajne je v Michalovciach veľmi ťažké zvíťaziť, vždy to bývajú vyrovnané zápasy. Aj tento bol pre nás náročný, dali sme však tri góly a žiadny sme nedostali."

Streda 18. októbra o 14.30 hod.: Borčice - Michalovce (5. kolo SC)

Sobota 21. októbra o 17.00 hod.: Michalovce - Nitra (13. kolo FL)

Sobota 28. októbra o 17.00 hod.: Michalovce - Podbrezová (14. kolo)