Tréner Michaloviec označil rozhodcov za mafiu

2015-09-24 12:00:00

Vypredaný michalovský štadión bol svedkom tesnej výhry Slovana, ktorému podľa trénera Šturmu pomohli k trom bodom arbitri.

V stredu večer sa na vypredanom štadióne MFK Zemplín Michalovce schyľovalo k deľbe bodov so Slovanom Bratislava v zápase 10. kola Fortuna ligy 2015/2016, najtesnejší triumf 2:1 si napokon vybojovali "belasí". V nadstavenom čase druhého dejstva o tom rozhodol vlastný gól michalovského beka Milana Šimčáka. Skóre stredajšieho duelu otvoril v 34. minúte z pokutového kopu hosťujúci Marko Milinkovič, v domácom mužstve sa strelecky presadil v 89. minúte Vernon de Marco Morlacchi. 

Hosťujúci kouč Nikodimos Papavasiliou bol s výsledkom zápasu aj jeho priebehom spokojný. "Kontrolovali sme priebeh duelu a vytvorili si mnoho šancí, no nedarilo sa nám premieňať ich. Veľkým plusom duelu v Michalovciach bolo, že sme sa nevzdali a dotiahli to k zisku troch bodov. Po inkasovanom góle som videl zvesené hlavy svojich hráčov, tak som ich povzbudil, že ešte máme minútu či dve. A to nám stačilo. Zaslúžili sme si tri body," povedal pre televíziu SlovakSport 1 Cyperčan na lavičke Slovana, ktorý po 10. kole figuruje na 4. mieste fortunaligovej tabuľky.

Diametrálne iný názor mal domáci kouč František Šturma, ktorého nahneval výkon rozhodcov na čele s hlavným Máriom Vlkom. "Na remízu nám dnes chýbalo trochu šťastia. Chlapcov musím pochváliť a poďakovať sa im, pretože hrali proti štrnástim. Od prvých minút duel totiž rozhodcovia riadili tak, ako oni sami chceli," zneli prvé slová kormidelníka MFK Zemplín Michalovce pre televíziu SlovakSport 1. 

"Nebáli sme sa tohto súpera a hrali veľmi dobre. Inkasovali sme z nešťastnej penalty, keď lopta skočila Vernonovi na ruku a rozhodca z toho hneď urobil penaltu. Inak sme Slovan v prvom polčase k ničomu vážnejšiemu nepustili. Naša defenzíva bola veľmi dobrá," pokračoval 43-ročný český tréner a doplnil: "V druhom polčase sme sa snažili hrať smerom dopredu a niečo urobiť s výsledkom, ale rozhodca nás k ničomu nepustil. Dnešný duel ovplyvnili rozhodcovia, pretože od prvých minút to držali vo svojich rukách a som z toho veľmi smutný. Je to mafia, toto už nie je možné. Akýkoľvek kontakt bol pískaný proti nám, som z toho poriadne rozladený."

Po zmene strán Michalovčania zmenili rozostavenie a snažili sa o vyrovnanie, v defenzívne však urobili niekoľko chýb. Tie vynikajúcimi zákrokmi likvidoval gólman Marián Kelemen. "Marián nás dnes podržal a po zmene strán chytil minimálne dva stopercentné góly, no dnes bol výsledok asi už vopred daný. Všetci na vypredanom štadióne to videli, to nie sú len moje oči. Takto po zápase môžem svojich chlapcov pochváliť, že sme so Slovanom hrali veľmi vyrovnanú partiu a dovolím si tvrdiť, že v niektorých častiach duelu sme boli lepší. Prehrali sme však a takto to musíme brať," dodal Šturma. Michalovce sú po strede so ziskom 7 bodov na predposlednom 11. mieste tabuľky Fortuna ligy s odstupom dvoch bodov pred poslednou Podbrezovou. 

Zdroj: SITA