Žlto-modrí opäť zlyhali v koncovke

2017-10-20 07:40:58

Jediný prekvapujúci výsledok v osemfinálových zápasoch Slovnaft Cupu, ktoré sa hrali počas tohto týždňa, sa zrodil v Borčiciach. V dedinke v Ilavskom okrese prekvapujúco neuspeli prvoligoví futbalisti Michaloviec. Mužstvo od Laborca prehralo s účastníkom tretej najvyššej súťaže šokujúco 0:2 a jeho tohtoročná pohárová púť sa tak skončila.

Nepremenili tutovky

Zemplínčania si opäť raz nepotykali s koncovkou, keď len v prvom polčase zahodili tri čisté šance plus nevyužili ani ďalšie dve sľubné príležitosti. Len sám Jakub Grič mal na kopačke dva góly. „Už do prestávky malo byť rozhodnuté, lebo domácich sme jasne prevýšili. Keď však také tutovky nepremeníme, nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Borčice prvýkrát udreli tesne po polčase po štandardke. Na naše kopačky sa potom vniesla nervozita a už to nebol optimálny výkon. Druhý polčas sme prehajdákali, nenašli sme väčšiu vieru a túžbu na strelenie gólu. Mali sme už len jednu šancu, ktorú však Božok nepremenil. Nevedeli sme sa presadiť po centroch, štandardkách ani individuálne. Druhý gól sme dostali po brejku a následnom centri, keď sme už viac otvorili hru,“ konštatoval lodivod MFK Zemplín Anton Šoltis.

Zvýšiť efektivitu

Stredajšia prehra žlto-modrým pred zajtrajším dôležitým domácim zápasom s Nitrou (hrá sa o 17. hodine) na pohode určite nepridala. „Škoda tohto stretnutia, lebo súper bol určite hrateľný. Nebol až taký agresívny a rýchly, ako sme od neho čakali. Ale keď nebudeme dávať góly, tak nebudeme ani vyhrávať. A my sme v posledných dvoch zápasoch neskórovali ani raz,“ povzdychol si Šoltis. Aj Nitra mala v stredu pohárové povinnosti a tiež skončila po dvojgólovej prehre (1:3). Stopku jej však vystavil súper z iného rangu ako Borčice, a to bratislavský Slovan. „Nováčik bude nepríjemný súper, má veľmi dobrú defenzívu. Verím však, že už nejaké góly dáme. Chlapci sa musia pri každej jednej šanci naplno koncentrovať, aby ten gól dali. Potrebujeme zvýšiť efektivitu.“ Šotlis nevylučuje, že po nečakanom pohárovom zaváhaní dôjde k zmenám v zostave. „Niektorí hráči sa trápia, takže zajtra to možno obmeníme. Uvidíme, ako sa rozhodneme,“ uzavrel.

Zdroj: denník Korzár