O bod so Slovanom sme prišli v úplnom závere

2015-09-23 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Aj keď sa nám podarilo vyrovnať v 89. minúte zásluhou Morlacchiho, vlastný gól Šimčáka rozhodol o víťazstve favorita.

Doslova sekundy delili michalovských futbalistov o toho, aby sa postarali o ďalšie veľké prekvapenie. V zápase 10. kola Fortuna ligy pred rekordnou návštevou v tomto tisícročí na našom štadióne podľahli hráči MFK Zemplín najúspešnejšiemu klubu v ére samostatnosti Slovenska a veľkému favoritovi stretnutia bratislavskému Slovanu najtesnejším rozdielom 1:2 (0:1), keď rozhodujúci gól inkasovali v nadstavenom čase...

Pred parádnou kulisou mali od začiatku duelu navrch hosťujúci futbalisti a hra sa odvíjala prevažne na polovici Michaloviec, ktoré sa zamerali na defenzívu a vyrážali do rýchlych brejkov. Práve domáci vyslali prvý strelecký pokus, v 8. minúte pálil Grič z otočky vysoko nad bránu. O tri minúty nato rovnako pochodil aj hosťujúci Savičevič. V 18. minúte po centri Sekuliča hlavičkoval vedľa Kelemenovej svätyne Priskin a na opačnej strane po uplynutí polhodiny hry opäť nepresne strieľal Grič. V 34. minúte sa už favorit radoval z vedúceho gólu, keď Milinkovič bezpečne premenil pokutový kop nariadený za ruku Morlacchiho vo vlastnej šestnástke. Penalte predchádzal nebezpečný priamy kop Milinkoviča, ktorý zneškodnil Kelemen. Slovanisti kontrolovali vývoj zápasu a prvý polčas zaslúžene vyhrali.

V druhom sa už nováčik osmelil a narobil belasým oveľa viac problémov. Ale ak by v úvodnej štvrťhodine hry premenil Milinkovič aspoň jednu zo svojich troch obrovských šancí, ktoré mu zneškodnil skvelý Kelemen, mohlo byť po zápase. Medzitým ešte vyslal prvú michalovskú strelu do priestoru troch žrdí Kunca, ale Krnáč s ňou nemal žiadne problémy. V 74. minúte minul hlavou bránu reprezentačný útočník Vittek, o tri minúty neskôr po rohu Bayóna Khubutia takisto hlavou namieril nad. Súboj gradoval v závere, v 85. minúte hlavičku Vitteka bravúrne zneškodnil Kelemen, začo boli Bratislavčania potrestaní vyrovnávajúcim gólom Morlacchiho, ktorý sa presadil hlavou po dlhom autovom vhadzovaní Šimčáka - 1:1. Domáci napokon nerozhodný stav neudržali a v nadstavenom čase po darovanom priamom kope Milinkovič poslal loptu do šestnástky, Kelemen ju vyrazil iba do Šimčáka, od ktorého sa odrazila do brány - 1:2...

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Góly: 89. Morlacchi - 34. Milinkovič (11 m), 90+. Šimčák

ŽK: 32. M. Koscelník, 37. Perez - 7. Mauro Gonzales, 29. Saláta, 80. S. Štefánik

Rozhodoval: Vlk - 4 575 divákov

MFK ZEMPLÍN: Kelemen - Perez, Khubutia, Morlacchi, Šimčák - Grič (59. Bayón) - M. Koscelník, T. Sedlák, S. Danko (75. Kerič), D. Kunca (67. Mensah) - Nworah

ŠK SLOVAN: M. Krnáč - Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný – Mauro Gonzales (46. S. Štefánik) - Milinkovič, V. Savičevič, Zreľák (66. Peltier) - Priskin, Vittek

Nedeľa 27. septembra o 14.00 hod.: Žilina - Michalovce (11. kolo)

Sobota 3. októbra o 18.20 hod.: Trenčín - Michalovce (12. kolo)

Streda 14. októbra o 15.00 hod.: Rohožník - Michalovce (4. kolo Slovnaft Cupu)