Bednár s prvým štartom za SR 20

2018-01-10 09:12:21

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili 2:1 nad domácimi rovesníkmi z Grécka v utorkovom prípravnom zápase v rámci tréningového kempu v Aténach (5. - 12. januára). Zverenci českého trénera Pavla Hapala prehrávali od 6. minúty gólom Theodorosa Mingosa. V závere úvodnej 45-päťminútovky zmazal manko Denis Baumgartner, ktorý zužitkoval kolmicu Martina Adamca a obstrelil súperovho gólmana - 1:1. O víťazný gól sa v 71. minúte postaral striedajúci Martin Gamboš, domáceho brankára prekonal strelou k žrdi. V nadstavenom čase gólman SR Martin Vantruba zneškodnil tutovku Grékov a zabránil vyrovnaniu skóre.

V slovenskom tíme odohral celé stretnutie aj jediný hráč MFK Zemplín Michalovce v Hapalovom výbere stredopoliar Martin Bednár. Druhé meranie síl je v Aténach na programe vo štvrtok o 14. hod.

Grécko 20 - Slovensko 20 1:2 (1:1)

Góly: 6. Mingos - 45.+ Baumgartner, 71. M. Gamboš

SR 20: M. Vantruba - Vallo, M. BEDNÁR, M. Oravec, Kozlovský - J. Sedláček (66. M. Gamboš), Macho, M. Adamec (66. Grešák) - Kvocera (66. Tomič), Baumgartner - M. Fábry (66. Boženík)