Michalovčania po týždni opäť pod Zoborom

2018-09-22 07:33:58

Futbalisti prvoligových Michaloviec ťahajú na súperových trávnikoch už päťzápasovú šnúru bez bodového zisku. Pred týždňom boli blízko k jej pretrhnutiu, avšak so Sereďou inkasovali gól v úplnom závere duelu. Dnes sa znovu predstavia na zrekonštruovanom štadióne pod Zoborom, teraz však bude ich súperom Nitra. Premiérovo v tejto sezóne žlto-modrí nastúpia v televíznom prenose (aj preto je výkop už o 18. hodine) a možno práve to ich nakopne k výsledkovému obratu u súperov.

Môžu sa odpútať z dna

Zverencom trénera Antona Šoltisa sa aktuálne vonku vôbec nedarí, aj keď dvakrát (so Zlatými Moravcami a Sereďou) mali body na dosah. Na kolená ich však zrazili lacné góly v ich sieti, kvôli ktorým sa krčia na dne tabuľky. „Verím, že dnes to už zmeníme a zabodujeme aj vonku, lebo body potrebujeme ako soľ. Sme poslední, čo nás neteší. Sme si vedomí toho, že ak v Nitre získame tri body, tak sa odpútame z dna tabuľky, čo by bol pre nás veľký impulz,“ rozhovoril sa Peter Kolesár, ofenzívny stredopoliar jediného východoslovenského zástupcu v našej najvyššej súťaži.

Nitra hrá podobným štýlom ako MFK Zemplín a aj ona má v kádri mnoho odchovancov a mladých hráčov. „Je to kvalitné mužstvo, navzájom sa dobre poznáme. V uplynulej sezóne sa nám s Nitranmi darilo, nuž uvidíme, čo prinesie dnešný zápas. Dobrých hráčov majú predovšetkým v strede poľa a v útoku, takže ľahký duel nás nečaká,“ povedal rodák z Trebišova.

Prekoná Hrošša opäť?

V jarnej časti minulého ročníka v nadstavbovej časti o udržanie sa vyhrali Zemplínčania nad „galádovcami“ obe stretnutia, doma 4:0 a vonku 3:1. Na hladkom domácom triumfe mal výrazný podiel práve Peter Kolesár, ktorý brankára Lukáša Hrošša prekonal hneď dvakrát. Navyše za jeden presný zásah získal ocenenie Gól mesiaca.

„Určite by som nebol proti, keby sa mi opäť podarilo skórovať, ale bude úplne jedno, kto sa presadí, hlavne nech niekto gól dá a my sa budeme radovať z víťazstva. To bude najdôležitejšie,“ uviedol 20-ročný Kolesár.

Oproti poslednému zápasu so Sereďou však budú musieť Michalovčania pridať, pretože proti nováčikovi nepodali optimálny výkon. „Dnes do toho treba dať viac srdca, bojovnosti a chcenia. Herne máme na to, aby sme Nitru zdolali, len sa musíme vyvarovať chýb a premieňať šance.“

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov