Vaščákov premiérový gól za Michalovce

2018-11-13 09:44:42

Michalovskí futbalisti zakončili náročnú sériu proti mužstvám, ktoré v uplynulej prvoligovej sezóne bojovali v skupine o titul, nesmierne cenným víťazstvom nad úradujúcim majstrom z Trnavy. FC Spartak zdolali na svojom štadióne pred najvyššou návštevou ročníka pri Laborci (2073 divákov) tesne 1:0. Zemplínčania tak dosiahli počas tejto šesťzápasovej šnúry dokopy slušných jedenásť bodov a v tabuľke si nielenže udržali desiate miesto, ale aj nádej na postup do hornej šestky.

Revanš sa im podaril

Michalovce najlepším možným spôsobom odpovedali na sobotňajšiu výhru Senice v Podbrezovej, po ktorej boli niekoľko hodín na priečke znamenajúcej baráž. „Výsledky z predošlého dňa nám príliš nezahrali do kariet, takže o to je víťazstvo nad Trnavou dôležitejšie. Chceli sme sa aj revanšovať za vysokú prehru na Slovane, čo sa nám aj podarilo. Sme veľmi radi, že sme doma opäť zabodovali naplno,“ skonštatoval po súboji útočník MFK Zemplín Blažej Vaščák. Žlto-modrí strácajú na šiestu Trnavu iba tri body a naďalej sú v hre o postup do skupiny o titul. „Je pekné, že na prvú šestku máme iba trojbodové manko, ale na druhej strane aj súperi pod nami sú v tesnom závese. My sa však sústredíme len na seba a nie na súperov. Čaká nás reprezentačná prestávka, počas ktorej si trošku oddýchneme a do zostávajúcich troch jesenných duelov pôjdeme s cieľom získať čo najviac bodov.“

Mali aj trošku šťastia

Duel s majstrovským Spartakom však bol pre východniarov nesmierne náročný a stál ich veľa síl. Mnohí hráči v posledných minútach už mleli z posledného, ale dopredu ich hnali nielen výborní diváci, ale aj vidina troch bodov. „Na Trnavčanoch nebolo veľmi vidieť, že mali v nohách štvrtkový zápas Európskej ligy na pôde Dinama Záhreb. Mali územnú prevahu, vypracovali si aj niekoľko sľubných šancí, ktoré sme aj so šťastím odvrátili. Udržali sme si čisté konto, čo nás tiež teší,“ pokračoval skúsený futbalista, ktorý si v drese Artmedie zahral aj hlavnú fázu Ligy majstrov. Práve tento 34-ročný zakončovateľ sa postaral o jediný gólový moment súboja s Trnavou, keď už v 20. minúte bol na konci Diarrovej akcie. „Už bolo načase skórovať, šancí som mal od začiatku sezóny dostatok, ale chýbalo mi v nich aj trošku šťastia. Som veľmi rád, že som takto mužstvu pomohol,“ dodal Vaščák.

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov