Kolesárov debut v repre do 20 rokov

2018-11-19 09:41:17

V uplynulých dňoch odohrala slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov dve prípravné stretnutia proti rovesníkom z Portugalska. Zverenci kormidelníka Adriána Guľu sa v oboch prípadoch predstavili na trávniku súpera. V piatkovom dueli podľahli Portugalcom 1:3 (0:2) a neúspešne pre našich "sokolíkov" dopadol aj druhý zápas, v ktorom zaknihovali prehru 1:2 (0:0). V odvetnom súboji dostal príležitosť aj stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Peter Kolesár, ktorý v premiére za tento reprezentačný výber odohral celý druhý polčas.

Portugalsko 20 - Slovensko 20 2:1 (0:0)

Góly: 72. a 80. Martelo - 88. B. Sluka

SR 20: Valach (46. Šípoš) - A. Slávik (85. Špiriak), M. Šulek (60. Kopas), M. Bednár, Kozlovský (60. B. Sluka) - Herc, Pokorný (60. F. Blažek), Tupta (80. M. Tomič) - Kvocera (46. P. KOLESÁR), Boženík (80. R. Kružliak), Chobot (85. Špyrka) Hlas trénera (zdroj: SFZ):

Adrián Guľa: "Boli sme o niečo kompaktnejší a súdržnejší, chalani si určite lepšie plnili pokyny v defenzíve ako v prvom zápase. Zvýšili sme aj dôraz, čiže ani jeden tím si nevypracoval toľko šancí ako v piatok. Na druhej strane to bolo na úkor niečoho, neboli sme tak technickí a kombinační ako súper, ktorý ukázal neskutočnú kvalitu. Zápas sa lámal okolo 60. min, keď sme mali veľmi dobrý úsek hry. Striedaním Kolesára sme vyvážili stred ihriska. Chalani mali nezlomnú vôľu, tvrdo pracovali až dokonca, keď sa nám podarilo streliť kontaktný gól. Odmena určite príde, keď budú na sebe pracovať. Zápas bol perfektná skúsenosť pre chalanov a aj pre nás trénerov. Máme na čom pracovať."

Foto: Róbert Andrejov