Štart jarnej časti Fortuna ligy je tu!

2019-02-16 09:23:12

Jarný štart našej najvyššej futbalovej súťaže je tu. Do bojov o majstrovské body zasiahnu počas tohto víkendu aj hráči MFK Zemplín Michalovce, ktorí na úvod privítajú v sobotu o 14. hodine nováčika zo Serede. Prvýkrát v histórii sa na michalovskom štadióne odohrá súťažný zápas v takom skorom termíne (vlani sa hralo 17. februára), napriek tomu je však ihrisko aj vďaka priaznivým poveternostným podmienkam vo veľmi dobrom stave. Zemplínčania sa idú pobiť o hornú šestku a na začiatok ich čaká prvý šesťbodový súboj s priamym konkurentom o postup do skupiny o titul.

Prípravu hodili za hlavu

Zverencom kormidelníka Antona Šoltisa sa zimná príprava veľmi nevydarila, hráčov trápili zranenia a výsledky v zápasoch mali tiež od ideálu ďaleko, keď z ôsmich duelov vyhrali len dva. „Výsledky v príprave sme nemali najlepšie, ale príčinu treba hľadať aj v tom, že tréneri dávali priestor novým hráčom a skúšali nás aj na iných postoch. Už je to však za nami, pozeráme sa dopredu a predovšetkým na najbližší súboj so Sereďou. Na štart ligy sa už všetci veľmi tešíme, máme o čo hrať a dúfame, že začneme víťazstvom,“ rozhovoril sa michalovský ofenzívny stredopoliar Peter Kolesár. Počas zimnej prestávky prešiel káder žlto-modrých menšími zmenami a do kabíny pribudlo viacero nových tvárí. „Myslím si, že všetci zapadli do tímu veľmi dobre, sú to výborní chlapci. Verím, že nám pomôžu k dobrým výsledkom a k postupu do hornej šestky.“

Očakáva bojovnejší zápas

Prvý ligový zápas v tomto roku odohrajú východniari proti nepríjemnému mužstvu Serede, ktorá sa v zime posilnila hlavne v ofenzíve, jej káder vystužili skúsení útočníci Marek Kuzma a Miloš Lačný. „Nováčik má dobré mužstvo, čo potvrdzuje jeho postavenie v tabuľke. Určite u nás bude hrať zo zabezpečenej defenzívy, ktorú má výborne prepracovanú. Možno sa súboj bude odohrávať na ťažšom teréne, takže asi bojovnosť bude prevládať nad futbalovým umením. Urobíme všetko pre to, aby všetky body zostali doma a aby sme preskočili svojho súpera v tabuľke,“ uviedol so štyrmi gólmi najlepší strelec MFK Zemplín. Michalovčania počas celej prípravy trénovali len na umelej tráve, až posledné dva tréningy absolvovali na prírodnej. Nie je to málo? „Hrať na umelej a prírodnej tráve je určite rozdiel. Oproti Seredi sme trénovali na klasickom ihrisku oveľa menej, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Možno nám počas prvého zápasu chvíľu bude trvať, kým si na prírodný trávnik zvykneme, ale podľa mňa to nebude nič hrozné,“ vyjadril sa 20-ročný odchovanec trebišovského futbalu.

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov