Na úvod jari víťazstvo nad Sereďou

2019-02-16 16:42:36

Dôležitým triumfom nad Sereďou v zápase 19. kola Fortuna ligy odštartovali jarnú časť sezóny futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Zverenci kormidelníka Antona Šoltisa si na vlastnom štadióne poradili s nováčikom súťaže najtesnejším rozdielom 1:0, keď o jediný gól stretnutia sa postaral kapitán Igor Žofčák. Žlto-modrí natiahli víťaznú sériu na ligovej scéne už na päť duelov, pričom v posledných troch neinkasovali ani jeden gól!

Hostia nezačali pri Laborci najhoršie a hneď v 4. minúte pohrozili zásluhou novej akvizície Kuzmu, ktorý však v dobre pozícii pred brankárom Kirom nepochodil. V 10. minúte sa Michalovčania prvýkrát dostali pred bránu Serede a hneď z toho bola gólová radosť. Po súboji Hučka s Kolesárom nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý bez problémov premenil Žofčák - 1:0. V ďalšom priebehu úvodného dejstva sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami a vzruchu pred bránami bolo veľmi málo. V 22. minúte vyskúšal pozornosť gólmana Nwolokora strelou spoza šestnástky Kolesár, ktorá však v sieti neskončila. Tesne pred prestávkou sa o slovo prihlásili aj hostia, nebezpečnú hlavičku Michalíka však bravúrne zneškodnil Kira.

Po obrátke sa už bolo na čo pozerať. V 52. minúte napriahol z 20 metrov Špehar a jeho strelu do šibenice parádnou robinzonádou vytlačil na roh Kira. Hostia otvorili hru, čo bola voda na mlyn domácim, ktorí mohli útočiť do jej rozhodenej obrany. Tí si počas štvrťhodiny vytvorili až päť gólových príležitostí, ktorými mohli definitívne "zavrieť" zápas. Najprv v 63. minúte po centri Diarru hlavičku Sulleyho zneškodnil Nwolokor, o deväť minút na to po peknej individuálnej akcii tesne minul bránu výborne hrajúci Casado. Festival zahodených šancí domácich pokračoval, v 73. minúte Nwolokor vytesnil Dankovu strelu k žrdi, o minútu po osi Kountouriotis - Danko - Diarra posledne menovaný sám pred brankárom zakončil len do neho a v 77. minúte ďalšiu Dankovu strelu bravúrne vyškriabal spod brvna gólman ŠKF. Domáci nepúšťali hostí do žiadnych ani náznakov šancí a v závere ešte mali ďalšie tutovky Špiriak či Kolesár, ale ani tie v sieti neskončili. Našťastie to však domácich mrzieť nemuselo...

MFK Zemplín Michalovce - ŠKF iClinic Sereď 1:0 (1:0)

Gól: 11. I. Žofčák (11 m)

ŽK: 36. Sulley, 79. M. Vojtko - 36. Ľ. Michalík, 40. Baez, 50. M. Kuzma, 80. Sus

Rozhodovali: Pavlík - Vorel, Hrmo; 1514 divákov

MFK ZEMPLÍN: M. Kira - Rota, Carrillo, Beskorovainyi, M. Vojtko - Casado - P. Kolesár (90+. M. Trusa), I. Žofčák (52. Kountouriotis), S. Danko, A. Diarra (88. Špiriak) - Sulley

ŠKF ICLINIC: Nwolokor - Sus, Ľ. Michalík, Djiby Ba, T. Hučko - Baez (74. Bilas) - Špehar, Ventúra (59. Mečiar), Pankaričan (62. Ulrich), Morong - M. Kuzma

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Vedeli sme, že nás čaká silný súper a aj to, v akom stave je ihrisko. Tomu sme prispôsobili taktiku, ktorá bola hrať jednoduchšie a bojovne v hornej zóne. To nám vychádzalo a celkovo to bol z našej strany bojovný výkon. Je to zaslúžené víťazstvo. Okrem streleného gólu sme mali ďalších 5-6 čistých šancí, ktoré by sme mali premieňať. Preto verím, že sme si góly nechali na ďalšie zápasy."

Karel Stromšík, tréner ŠKF iClinic Sereď: "Myslím si, že to bolo priemerné, ale bojovné stretnutie. V prvej štvrťhodine sme si vytvorili niekoľko sľubných šancí, škoda, že sme ich nedotiahli do gólového konca. Potom sme inkasovali gól z penalty, ktorá asi mala byť, pretože kontakt tam bol. V druhom polčase sme sa snažili o vyrovnanie, hrali sme vabank. Bolo to hore-dole, prišli aj šance. Mrzí nás, že sme neskórovali. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Sobota 23. februára o 16.00 hod.: Michalovce - Nitra (20. kolo)

Sobota 2. marca o 14.00 hod.: Ružomberok - Michalovce (21. kolo)

Sobota 9. marca o 14.00 hod.: Michalovce - Trenčín (22. kolo)