Priblížili sa k svojmu cieľu, hrdinom Žofčák

2019-02-18 07:59:27

Futbalisti michalovského MFK Zemplín nadviazali na skvelú výsledkovú formu zo záveru jesene aj v prvom jarnom stretnutí. Na vlastnom štadióne si poradili s nepríjemnou Sereďou 1:0 a natiahli víťaznú sériu už na päť stretnutí. Tri body žlto-modrým vystrelil najskúsenejší hráč mužstva Igor Žofčák, ktorý s prehľadom premenil pokutový kop nariadený za faul Tomáša Hučka na Petra Kolesára. Východniari po tomto triumfe preskočili svojho súpera v tabuľke a posunuli sa už dokonca na piatu priečku.

Najpodstatnejšie sú tri body

V bojovnom stretnutí na ťažkom teréne sa zrodil zaslúžený triumf michalovského kolektívu, ktorého kapitán sa presadil už v 11. minúte. Nebyť vychýlenej mušky, mohli zverenci trénera Antona Šoltisa dosiahnuť aj presvedčivejšie víťazstvo. A tak museli tŕpnuť až do záverečného hvizdu. „Mali sme jasný cieľ, a to bolo vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Aj keď nejaké chybičky v našej hre ešte boli, najpodstatnejšie je, že tri body zostali doma. Mali sme viacero veľmi dobrých príležitostí na to, aby sme to víťazstvo potvrdili už skôr, ale chvalabohu aj za tento výsledok,“ skonštatoval po súboji hrdina MFK Zemplín Igor Žofčák. Keď už sme pri nepremenených šanciach Michalovčanov, tak v druhom polčase zlyhali v koncovke postupne Sulley, Danko, Diarra, opäť Danko, Špiriak a Kolesár. Nepomyslel kapitán žlto-modrej lode, že ich pohrdnutie takýmito príležitosťami vyjde draho? „Práveže vôbec nie. Ozaj sme mali dosť tutoviek na vsietenie druhého gólu, Sereď však mala šťastie. Bolo by veľmi nespravodlivé, ak by sa zápas skončil remízou. Veril som do poslednej minúty. Vyhrali sme úplne zaslúžene.“

Výsledky ostatných ich nezaujímajú

Žofčák skóroval proti nováčikovi aj v druhom vzájomnom súboji v tejto sezóne a zaujímavé je, že aj v jeseni sa presadil z bieleho bodu. Vtedy však jeho zásah mužstvu body nepriniesol, lebo ŠKF po obrátke vývoj duelu otočil. „Teší ma, že som dal gól a pomohol k trom bodom, ale mne je jedno, kto skóruje, hlavne nech sa vyhráva. Máme jasný cieľ, za ktorým si ideme a teraz už začíname myslieť na ďalší zápas, ktorý tiež chceme zvládnuť. Nitra na úvod jari prehrala, ale my sa nepozeráme na výsledky iných. Keď budeme vyhrávať, ostatní nás nemusia zaujímať,“ vyjadril sa 35-ročný tvorca hry. Opora jediného východoslovenského zástupcu medzi elitou opustila v sobotu trávnik už po siedmich minútach druhého dejstva hry kvôli zraneniu. „Opäť som trošku cítil lýtkový sval, s ktorým som mal problémy už v závere prípravy, tak som sa pýtal dole, aby sa to nezhoršilo. V sobotu nás čaká ďalší dôležitý zápas, takže v najbližších dňoch oddýchnem a zregenerujem, aby som bol trénerom k dispozícii,“ objasnil Žofčák.

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov