Do mužstva pribudli dve nové tváre

2019-03-29 09:09:33

Aj keď si michalovský MFK Zemplín v súčasnosti užíva zápasy v skupine o titul, pomaly už začína myslieť aj na nasledujúci prvoligový ročník. Začiatkom tohto týždňa sa do tréningového procesu žlto-modrých zapojili dve nové tváre, a to konkrétne Slovinec Til Mavretič a Venezuelčan Alejandro Mitrano. K tejto dvojici by mal v dohľadnom čase pribudnúť aj jeden nigérijský útočník, ktorý je reprezentant svojej krajiny v kategórii do 23 rokov.

Papierovo budú dotiahnutí už teraz

Zemplínčania majú ešte v čerstvej pamäti uplynulé leto, kedy mužstvo skladali za pochodu aj počas rozbehnutej súťaže, na čo doplatili zlými výsledkami. A tomu chcú teraz predísť, preto už teraz začínajú budovať mužstvo na budúcu sezónu. „Snažíme sa pripraviť káder už smerom k letu, aby sme opäť nezháňali hráčov na poslednú chvíľu, ako to bolo vlani. Papierovo budú vybavení už teraz, ale do zápasového diania pravdepodobne už v jarnej časti nezasiahnu. Chceme, aby sa počas najbližších dvoch mesiacov v našom klube adaptovali a v lete už boli plnohodnotne k dispozícii,“ vyjadril sa predseda predstavenstva MFK Zemplín Štefan Laurinčík.

Jeden do ofenzívy, druhý do defenzívy

A kto sú nové tváre v michalovskom košiari? Til Mavretič (178 cm, 73 kg) pochádza z Ľubľany, má 21 rokov a hráva na poste stredného alebo krajného záložníka. Je odchovancom NK Bravo Publikum, potom jeho kroky viedli do NK Interblock Ľubľana. Od leta 2016 do tejto zimy pôsobil v talianskom SS Monopoli 1966 v Serii C. Čochvíľa takisto 21-ročný Alejandro Mitrano (181 cm, 71 kg) je defenzívnym typom hráča a vlastní aj taliansky pas. Počas mládežníckych rokov futbalovo napredoval v USA, a to v tímoch Kendall SC a New York Cosmos. V minulosti si obliekal dres španielskeho CD Manacor a od leta 2017 pôsobil v Slavii Praha, kde prevažne hrával za juniorský celok.

Pripravení nahradiť odchádzajúcich

Aj tréner Anton Šoltis kroky vedenia klubu kvituje a teší sa, že môže už v tomto období pracovať s novými posilami. Navyše aj v tréningovom procese má väčší počet hráčov, čo je ďalšie plus. „Letná prestávka je krátka a počas nej nie je veľa času na skúšanie hráčov a zohrávanie sa, o čom sme sa presvedčili aj vlani. Viacerí chlapci súčasného kádra si svojimi výkonmi vyslúžili väčšiu pozornosť skautov a je dosť možné, že niektorí v lete odídu, lebo registrujeme o nich veľký záujem z iných klubov. Takto budeme lepšie pripravení nahradiť ich. Noví hráči sú tu zatiaľ krátko, spoznávame ich, ale veríme, že budú prínosom,“ uviedol Šoltis, ktorý sa so svojimi zverencami v týchto dňoch poctivo pripravuje na sobotňajší domáci ligový duel so Sereďou.

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov