Bilancia prípravy: tri remízy, dve prehry

2019-07-17 11:35:18

Prvoligový MFK Zemplín Michalovce zahájil letnú prípravu na nový súťažný ročník v pondelok 17. júna a absolvoval ju výlučne v domácich podmienkach. V rámci nej odohrali žlto-modrí päť stretnutí, v ktorých zaknihovali bilanciu tri remízy a dve prehry (skóre 6:11). Najlepšími strelcami tímu v príprave boli dvojgóloví Peter Kolesár a Matej Trusa.

Prípravné zápasy MFK Zemplín v skratke:

Michalovce – Poprad 1:1 (0:1)
Góly: 88. P. Kolesár – 6. Slebodník
MFK ZEMPLÍN: 1. polčas: Dehtiar – Vojtovič, D. Špak, Carrillo, D. Petro – R. Begala – Mavretič, S. Danko, Casado, Kountouriotis – Rodrigues. 2. polčas: Dráb – M. Kolesár, Špiriak, M. Sidor, M. Vojtko – Turík – Rota, Grič, M. Trusa, P. Kolesár – I. Žofčák

FC Košice – Michalovce 3:1 (2:0)
Góly: 7. F. Pavúk, 36. a 66. Vyshnevskyi – 51. M. Trusa
MFK ZEMPLÍN: 1. polčas: M. Kira – M. Kolesár, M. Sidor, Carrillo, M. Vojtko – Turík, Grič, S. Danko – Pásztor, Kountouriotis, P. Kolesár. 2. polčas: M. Kira (78. P. Rodák) – Vojtovič, D. Špak, Špiriak, Rota – Casado, R. Begala, Mavretič – M. Trusa, A. Diarra, Bezerra

Michalovce – Liptovský Mikuláš 1:1 (0:0)
Góly: 54. M. Trusa – 68. T. Staš
MFK ZEMPLÍN: T. Dráb – Rota (46. Vojtovič), Špiriak (46. M. Kolesár), Grič (46. D. Špak), D. Petro (46. M. Vojtko) – Turík (46. R. Begala) – Bezerra (46. P. Kolesár), Mavretič (46. S. Danko), Casado (46. I. Žofčák), P. Chovan (65. Pásztor) – A. Diarra (46. M. Trusa)

Debrecín – Michalovce 4:1 (2:1)
Góly: 4. a 39. Takács (prvý z 11 m), 71. M. Szécsi, 80. Garba – 41. P. Kolesár
MFK ZEMPLÍN: M. Kira (72. Dehtiar) – Rota (82. M. Kolesár), Grič, Carrillo (80. D. Špak), M. Vojtko (46. D. Petro) – Turík – A. Diarra, I. Žofčák (82. R. Begala), S. Danko (72. Mavretič), P. Kolesár (74. P. Chovan) – M. Trusa

Michalovce – Nowy Sacz 2:2 (0:2)
Góly: 71. Kountouriotis, 75. S. Danko – 9. a 24. Chmiel
MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Rota, Grič, Carrillo (55. Špiriak), M. Vojtko – Turík – A. Diarra (25. Kountouriotis), S. Danko, Mavretič (75. M. Kolesár), P. Kolesár – M. Trusa