V Krásnohorskom Podhradí hladké víťazstvo

2019-08-14 19:23:29

Prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce poľahky prešli cez prvú pohárovú prekážku. V súboji 2. kola Slovnaft Cupu dosiahli na trávniku Krásnohorského Podhradia, ktorý účinkuje v 5. lige Košicko-Gemerskej, jednoznačné víťazstvo 6:0.

Kormidelník Anton Šoltis nechal oddychovať viaceré opory (Kira, Žofčák, Carrillo, Savvidis, Turík) a šancu dostali prevažne mladší hráči (Špak, R. Begala, Dehtiar, Hovhannisyan) i dve nové posily (Bekir, Bezerra). Domáci držali bezgólový stav polhodiny, až kým sa nepresadil Armen Hovhannisyan. Do prestávky zvýšil michalovské vedenie Gabriel Palmyere Alves Bezerra. Žlto-modrí sa strelecky nakopli a po zmene strán pridali ďalšie štyri góly. V 54. minúte skóroval Stanislav Danko, o osem minút Peter Kolesár a o ďalších deväť minút opäť Danko zvýšil už na 5:0. Gólovú bodku za stretnutím dal Christos Kountouriotis, ktorý uzavrel na konečných 6:0 pre favorita.

V 3. kole pohára narazia Zemplínčania na víťaza duelu Medzev - Slávia TU Košice. Súboj týchto dvoch štvrtoligistov sa mal takisto odohrať v stredu 14. augusta, avšak kvôli nespôsobilej hracej ploche ho odložili na 21. augusta.

FK Krásnohorské Podhradie - MFK Zemplín Michalovce 0:6 (0:2)

do 3. kola SC postúpil MFK Zemplín

Góly: 30. Hovhannisyan, 39. Bezerra, 54. a 71. S. Danko, 62. P. Kolesár, 78. Kountouriotis

ŽK: 77. Lükő (Krásnohorské Podhradie)

Rozhodovali: Kozák - Benko, Béreš; 760 divákov

FK: Salai - I. Oravec, Kún, Cs. Kiss (56. Bošela), Lükő - Kovács, Erdöfalvi, Mir. Seman (70. Benedik), Kardoš - Rencsok, Mészner (60. M. Smrek)

MFK ZEMPLÍN: Dehtiar - M. Kolesár, D. Špak, Grič, Bekir (46. Popovits) - S. Danko, Mavretič, R. Begala (58. Pásztor) - Bezerra (67. Kountouriotis), Hovhannisyan, P. Kolesár

Nedeľa 18. augusta o 18.00 hod.: Dunajská Streda - Michalovce (5. kolo FL)

Sobota 24. augusta o 19.00 hod.: Michalovce - Sereď (6. kolo FL)

Sobota 31. augusta o 18.00 hod.: Trnava - Michalovce (7. kolo FL)