Nešťastná prehra po góle v nadstavení

2019-09-28 22:23:24

Krátka víťazná miniséria michalovských futbalistov sa po dvoch zápasoch skončila. V sobotňajšom stretnutí 10. kola Fortuna ligy na vlastnom trávniku nestačili na Ružomberok, ktorému podľahli nezaslúžene 0:1. Jediný gól duelu inkasovali v nadstavenom čase...

Od začiatku boli jasne lepší Michalovčania, ktorí počas celého zápasu dobíjali ružomberskú svätyňu. Už v 2. minúte si Macík poradil so strelou Martíneza. O päť minút neskôr spálil obrovskú šancu na skórovanie P. Kolesár, ktorý po prihrávke Sidibého z päťky trestuhodne minul bránu hostí. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hra väčšinou odvíjala medzi šestnástkami, Liptáci iba bránili a zastavovali michalovské útoky. V 34. minúte vyrazil Turíkov center s námahou Macík a následne zlikvidoval aj nepríjemnú strelu P. Kolesára. V 40. minúte hostia prvýkrát ohrozili Kiru, so slabučkou strelou Kostadinova však nemal žiadny problém. Tesne pred odchodom do kabín odcentroval Popovits na P. Kolesára, ktorého hlavičku chytil Macík.

Hneď po prestávke Popovitsovu jedovku z 30 m vyškriabal Macík na rohový kop. V 64. minúte sa neujala ani Turíkova krížna strela, ktorá len tesne minula cieľ. O ďalších päť minút opäť strieľal Popovits, Macík si s jeho pokusom znovu poradil. Tlak domácich sa stupňoval, Ružomberčania sa v niektorých momentoch ubránili len so šťastím. Michalovce mohol paradoxne "vykúpiť" kapitán Liptákov Maslo, ktorý si takmer vrazil loptu do vlastnej siete, ale Macík vytiahol ďalší skvelý zákrok. V 84. minúte sa k strele z hranice šestnástky odhodlal striedajúci Kvocera, ružomberský gólman bol pripravený. V nadstavenom čase sa hostia prvýkrát po prestávke dostali pred domácu bránu. Mojžiša najprv Kira ešte famózne vychytal, ale z následného rohu už na hlavičku toho istého hráča nemal nárok - 0:1...

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

Gól: 90+. Mojžiš

ŽK: 37. Carrillo, 90+. Rota - 27. J. Maslo, 89. Gerec

Rozhodovali: Glova - Borsányi, Perát; 1179 divákov

MFK ZEMPLÍN: M. Kira - Rota, Carrillo (90+. Grič), Soler, I. Žofčák - Savvidis - Popovits, Turík, Martínez, P. Kolesár (77. Kvocera) - Sidibé

MFK: M. Macík - Kojnok, Čurma, J. Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, M. Zsigmund, Qose (81. D. Takáč) – Gerec (89. M. Regáli), O. Novotný (55. T. Bobček)

Hlasy trénerov:

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Vedeli sme, s čím príde Ružomberok. Čakali sme dobrú organizáciu ich defenzívy. Naši hráči podali dobrý výkon, nemám im čo vyčítať. Snáď iba finálnu fázu, v ktorej nám Macík pochytal viaceré šance. Futbal sa hrá na góly, hostia nám ho dali v nadstavenom čase. Myslím si však, že môžeme mať hlavy hore. Naša kvalita stúpa, výkon bol dobrý, už zostáva iba pretaviť to do výsledkov."

Ján Haspra, tréner MFK Ružomberok: "Po dvoch víťazných zápasoch v Dunajskej Strede a Kalši sme túžili pokračovať v úspešných výsledkoch. Úvod zápasu bol z našej strany veľmi rozpačitý. Michalovčania sa síce dostali do tlaku, naši hráči však zodpovedne pristupovali k defenzíve. V druhom polčase postupne rástol tlak domácich, no veľké šance si nevytvárali. Veľmi nám pomohol brankár Macík, ktorý sa vrátil do bránky. Napokon sa k nám priklonilo aj šťastie. Musím chlapsky priznať, že sme dnes neboli lepšie mužstvo."

Najbližší program MFK Zemplín:

Sobota 5. októbra o 17.00 hod.: Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – Michalovce (11. kolo)

Sobota 19. októbra o 17.00 hod.: Žilina – Michalovce (12. kolo)

Nedeľa 27. októbra o 17.00 hod.: Michalovce - Slovan Bratislava (13. kolo)

Foto: Róbert Andrejov