Hrali na jednu bránu a predsa nebodovali

2019-09-30 13:41:49

V sobotu večer ukázal futbal hráčom michalovského MFK Zemplín svoju odvrátenú tvár. Keď sa už zdalo, že východniari zaknihujú s Ružomberkom bezgólovú remízu - už tá by bola vzhľadom na priebeh duelu nespravodlivá - v 91. minúte prišiel nečakaný úder Liptákov. Po rohovom kope sa presadil Alexander Mojžiš a zabezpečil "Ruži" zisk troch bodov. Mimochodom, bola to jediná ružomberská "návšteva" v domácej šestnástke po zmene strán...

Chlapcom nemá čo vyčítať

Ružomberčania sa k víťazstvu dostali ako slepé kura k zrnu. Zo všetkých súperov, ktorí v sa tejto sezóne zatiaľ predstavili pri Laborci, toho ukázali najmenej. Za celých 90 minút boli v ofenzíve totálne bezzubí, okrem jedinej propagačnej strely Kostadinova zo záveru prvého dejstva, brankára Kiru vôbec nepreverili. Potom až v nadstavenom čase... "Chlapci podali dobrý výkon a nemám im čo vyčítať. Vedeli sme, že súper bude dobre organizovaný v defenzíve. Počas celého zápasu sme sa nevedeli presadiť v koncovke, a keď sme si už nejakú šancu vypracoval, dobre zasiahol brankár Macík. Niektoré situácie mohli chlapci riešiť sebavedomejšie a viac v nich zariskovať. Futbal sa hrá na góly, my sme ani jeden nestrelili, hostia áno, preto vyhrali," vyjadril sa po trpkej porážke lodivod žlto-modrých Anton Šoltis.

Nevyšlo to ani na 13. pokus

Zemplínčania to skrátka na Ružomberok nevedia. Vo Fortuna lige nad týmto súperom stále nezvíťazili. Nepodarilo sa im to ani na trinásty pokus, po sobote s ním majú bilanciu päť remíz a osem prehier. "Sme smutní. Verili sme, že tú zlú šnúru s Ružomberčanmi konečne prestrihneme, ale nepodarilo sa nám to. Zostáva nám len dúfať, že prvú výhru proti nim sme si nechali na najbližší zápas na ich pôde. Prehra gólom z posledných sekúnd bolí. Vedeli sme, aké silné štandardky majú Liptáci, avšak jednu z nich sme si nepostrážili. Odklonila sa od nás šťastena," pokračoval Šoltis. Dvojzápasová víťazná miniséria jeho zverencov sa skončila, a to paradoxne po jednom z najlepších výkonov v sezóne. Ak sa takto budú prezentovať aj naďalej, víťazstvá sa určite dostavia. "Myslím si, že sa nemáme začo hanbiť a môžeme mať hlavy hore. Máme sa od čoho odraziť, naše výkony majú stúpajúcu tendenciu. Potrebujeme sa však zlepšovať nielen po hernej, ale aj výsledkovej stránke."

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov