Devätnástka sa dočkala prvej výhry

2019-12-08 13:23:52

Konečne! Dlhé-predlhé čakanie na prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne pre michalovských starších dorastencov sa skončilo. Až v sedemnástom zápase - poslednom jesennom - si premiérovo mohli zakričať víťazný pokrik, keď v dôležitom stretnutí s tabuľkovým susedom z Banskej Bystrice triumfovali na vlastnej umelej tráve presvedčivo 3:0. Pretrhli tak nielen osemzápasovú sériu bez bodového zisku, ale tiež ukončili aj gólové suchoty. Žlto-modrí totiž neskórovali dlhých 952 minút, súperovu bránu odklial až v 43. minúte duelu proti Dukle Jakub Sova a ďalšie dva presné zásahy pridal Filip Pálfi. Zverenci lodivoda Branislava Sokoliho prezimujú v prvoligovej tabuľke so ziskom šiestich bodov na predposlednej pozícii len vďaka lepšiemu skóre práve pred Banskou Bystricou.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (1:0)

Góly: 43. J. Sova, 56. a 60. F. Pálfi (druhý z 11 m)

MFK ZEMPLÍN: P. Rodák - Bajči, Gulkhadarashvili, O. Vašš – Pásztor, Lukčo, Vozár, Lelovič – J. Sova, M. Popovič (60. Marcinko), F. Pálfi (67. Kertis)