Zbabraný prvý polčas ich stál prvé ligové body

2015-07-27 12:00:00

Michalovce opäť tesne prehrali, opäť inkasovali v závere polčasu, opäť museli nútene striedať...

Do tretice sa už michalovským futbalistom so Skalicou nepodarilo uspieť. Prvý vzájomný zápas týchto dvoch tímov v najvyššej súťaži zvládli lepšie Záhoráci, ktorí ani vo svojom druhom vystúpení medzi slovenskou elitou nezaváhali, aj keď oba odohrali na neutrálnom ihrisku. Zemplínčanov na „domácej“ pôde v Senici v súboji nováčikov porazili najtesnejším rozdielom 1:0, keď o osude stretnutia rozhodol presným zakončením v 44. minúte stredopoliar Michal Gašparík. Kým Skaličania ešte nestratili ani bod, MFK Zemplín na svoj premiérový vo Fortuna lige stále čaká.

Nekoncentrovaní v úvode

Žlto-modrí tak zaknihovali výsledkové repete z minulotýždňového duelu s majstrovským Trenčínom, s ktorým tiež prehrali 0:1. Aj vtedy inkasovali gól v záverečných minútach polčasu (v 86. minúte). „Naši mladí chlapci aj v druhom zápase zbierali cenné ligové skúsenosti, ak sa ponaučia z prvého polčasu proti Skalici, tak to bude dobré. Pri góle sme urobili hrubú chybu, Mišo Gallo trošku hlúpo vystúpil proti hráčovi, aj keď je pravda, že niekto mal byť za ním, neviem, či to tak bolo, musím si ten moment ešte raz pozrieť,“ povedal nám po stretnutí lodivod Michaloviec František Šturma, ktorý nebol spokojný s výkonom svojich zverencov v úvodnej 45-minútovke. „Začiatok z našej strany nebol dobrý, chlapci boli nekoncentrovaní a nepripravení, nedarilo sa nám ani kombinovať, naopak súper hral omnoho dôraznejšie a tvrdšie, čo náš tím vykoľajilo, a v závere sme po spomínanej chybe dostali gól do šatne.“

Hamuľakova tutovka

V michalovskej šatni asi padli cez prestávku aj tvrdšie slová, pretože v druhom dejstve to už bolo úplne iné mužstvo MFK Zemplín. „Vstup do neho sme už mali lepší, boli sme aktívnejší ako súper, lepšie sme hrali aj kombinovali. Vytvorili sme si aj viac šancí ako v prvom polčase, pričom Skaličanov sme do žiadnej vyloženej nepustili. Obrovskú šancu na vyrovnanie mal Mišo Hamuľak, ktorý šiel sám na bránu, ale situáciu zle vyriešil a domácu svätyňu vysoko prestrelil, takže gól sme nedali. S druhou časťou som však spokojný, lebo sme v ňom predviedli to, čo vieme hrať. Avšak ligové zápasy sa musia hrať celých deväťdesiat minút, nie iba polčas. My sme v tom prvom nehrali dobre. S Trenčínom sme podali o sto percent lepší výkon, ak by sme taký zopakovali aj proti Skalici, určite tam vyhráme,“ skonštatoval F. Šturma, ktorému opäť pribudli vrásky na čele, lebo prišiel o ďalších hráčov. Proti Trenčínu sa zranil Marcos Calero Perez, v Senici museli už v úvodnej polhodine odstúpiť z hry Tomáš Sedlák a Peter Nworah. Obaja si poranili koleno. „Sedlák musel odstúpiť po zákernom faule domáceho hráča, Nworah zase zle došliapol. Majú ísť na vyšetrenia do nemocnice, po nich budeme múdrejší.“

Zdroj: denník Korzár