Získané body potvrdiť aj doma

2021-12-03 11:15:44

Futbalisti MFK Zemplín privítajú v jesennej domácej derniére rozbehnutý Ružomberok.

Po piatich dueloch bez víťazstvá a skoro po dvoch mesiacoch sa futbalistom MFK Zemplín Michalovce v poslednú novembrovú sobotu podarilo konečne prelomiť smolu. V Poprade zdolali nováčika Fortuna ligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 a okamžite sa tak vrátili do boja o prvú šestku.  Aktuálne sú na siedmom mieste a nestrácajú na ňu ani jeden bod. Získané body ale musia potvrdiť aj na domácom trávniku. V sobotu to budú mať veľmi ťažké. Od 15.00 hod. totiž hostia rozbehnutý Ružomberok, ktorý má momentálne zo všetkých prvoligistov asi najlepšiu formu. Z posledných deviatich duelov vyhral sedem a naposledy v nedeľu zdemoloval Trnavu na jej trávniku po výsledku 3:0!

Výhru už potrebovali

Michalovčania síce výkonom v Poprade neoslnili, no tentoraz sa počítali dôležité body. Trojbodový zápis si na svoje konto pripísali po siedmych týždňoch! „Nálada v šatni sa samozrejme ihneď zlepšila. Mali sme sériu prehier a sme všetci radi, že sa nám to podarilo prelomiť,“ rozhovoril sa stopér MFK Zemplín Michal Ranko, ktorý mal v prvom polčase v Poprade na rukáve kapitánsku pásku. „Zápasy predtým sme hrali určite lepšie, no body nám to neprinieslo. Futbalový život je ale nevyspytateľný. Keď hráte dobre, niekedy prehráte a keď hráte zle, vyhráte. My sme sa nepozerali na oku lahodiaci výkon, pre nás bolo dôležité, aby sme konečne vyhrali, čo sa nám aj podarilo,“ vrátil sa ešte k zápasu v Poprade Michal Ranko.

„Ruža“ bez Regáliho

Do konca jesennej časti odohrajú Zemplínčania ešte tri zápasy. V sobotu ich od 15.00 hod. čaká domáca derniéra proti Ružomberku, jeseň následne ukončia duelmi v Trnave a Zlatých Moravciach. „Posledná výhra nám psychicky veľmi pomohla a všetci veríme, že sa na tejto vlne môžeme poniesť až do konca jesennej časti. Musíme sa od toho odraziť a získať do konca jesennej časti čo najviac bodov,“ podotýka Michal Ranko. Michalovčania to ale budú mať veľmi ťažké. V sobotu doma privítajú Ružomberok, ktorý má asi momentálne najlepšiu formu zo všetkých tímov Fortuna ligy. V posledných deviatich dueloch vyhral až sedemkrát, naposledy rozbil Trnavu na jej pôde po výsledku 3:0. Dva góly strelil bývalý hráč Zemplína Martin Regáli, ktorý sa tým dostal na druhé miesto v tabuľke kanonierov. Okrem dvoch góloch ale stihol dostať aj piatu žltú kartu a v sobotu tak bude v Michalovciach stáť. Aj bez neho ale súčasná forma „Ruže“ vzbudzuje rešpekt. „Musíme sa na tento tím dobre pripraviť a na ihrisku odovzdať všetko. Videli sme ich v nedeľu v televízii, v Trnave hrali výborne. Jasne ukázali svoje silné stránky, ktoré musíme pokryť. Bude to na nás. Aj Trnava si doma za bezgólového stavu vypracovala šance, ktoré nepremenila. Keď chceme byť úspešní, ponúknuté šance musíme využiť,“ dodal na záver Michal Ranko.

Zdroj: Noviny Zemplína

Foto: Róbert Andrejov