V metropole Šariša vyšli bodovo naprázdno

2022-04-05 16:56:37

Starším žiakom sa cez víkend nedarilo.

Priamy súboj o vedúcu priečku v tabuľke michalovskej "pätnástke" nevyšiel. Starší žiaci MFK Zemplín - konkrétne kategória U15 - prehrali v sobotu na trávniku prešovského Tatrana najtesnejším rozdielom 1:2, keď jediný gól žlto-modrých zaznamenal Alex Kiš, ktorý v 68. minúte iba korigoval konečný výsledok. Po derby sa mladí Šarišania vyšvihli na prvé miesto nadstavbovej skupiny o titul Stred+Východ, naopak Zemplínčania klesli na piatu pozíciu, pričom na lídra strácajú iba tri body. Ani druhý michalovský celok starších žiakov v Prešove nezabodoval. Družstvo U14 podľahlo východniarskemu rivalovi 1:3. Aj keď Jakub Koščo hneď po zmene strán - v 38. minúte - premenenou penaltou vyrovnával na priebežných 1:1 (po tom, čo minútu predtým uvidel za faul v šestnástke červenú kartu domáci Matej Bystroň), Šarišania mali vo svojich radoch strelecky disponovaného Philipa Palšu, ktorý sa vďaka trom gólom stal hviezdou zápasu. Michalovčanom patrí v aktuálnej tabuľke predposledná siedma priečka so ziskom troch bodov. Najbližšie nastúpia družstvá od Laborca na vlastnej pôde proti Ružomberku - súboje s Liptákmi sú na programe vo štvrtok 14. apríla o 16., resp. 18. hodine na umelej tráve.