O víťazstvo prišli v predposlednej minúte

2022-04-15 09:37:34

Starší žiaci doma hostili súperov z Ružomberka.

Doslova sekundy delili michalovské družstvo U15 od štvrtého triumfu v siedmom zápase nadstavbovej časti skupiny o titul Stred+Východ. Mladí Zemplínčania prišli o dva body vo štvrtkovom domácom stretnutí proti Ružomberku v predposlednej minúte, kedy inkasovali vyrovnávajúci gól znamenajúci konečnú remízu 1:1. Žlto-modrí viedli od 50. minúty zásluhou presného zásahu Tomáša Kvaka, avšak o vyše štvrťhodinu prišli o vylúčeného Tobiasa Simeona Sojčáka, ktorý uvidel dve žlté karty v priebehu ôsmich minút, čo hostia využili na vyrovnanie. Súboj s Liptákmi vôbec nevyšiel "štrnástke", ktorá po zbabranom začiatku - v úvodnej desaťminútovke inkasovala až tri góly - podľahla svojmu protivníkovi vysoko 1:7. Jediný gól do siete Ružomberka zaznamenal v 62. minúte z pokutového kopu Jakub Koščo. Najbližšie sa hráči MFK Zemplín predstavia opäť na svojom ihrisku, v utorok 19. apríla nastúpia vo východniarskom derby proti FC Košice (U15 o 14. hodine, U14 o 16. hodine).

U15

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

Góly: 50. Kvak - 79. M. Bačík

ČK: 67. Sojčák (Michalovce)

MFK ZEMPLÍN: Š. Vinc - Sam. Baran (60. Janák), D. Rapáč, Sojčák, Kačkoš, Bamburák, Nináč (72. Gavrecký), Mezej, Žulevič, Kvak, Vyhonský

U14

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:7 (0:3)

Góly: 62. Koščo (11 m) - 5. Lerint, 8. a 54. A. Ondruš, 10. a 62. Husár, 38. M. Škuta, 41. Kaliský

MFK ZEMPLÍN: S. Rapáč - Ponik (57. Palčík), Grigeľ (10. T. Andrejko), Koščo, Kašaj, Zitrický (57. T. Tkáč), Ľ. Malik, A. Malik (20. Hricik), Kukrák (36. Tutko), Bajužík, Attila Kužma