Oshima prestupuje do Cracovie Krakov

2022-07-14 13:03:45

Michalovský klub opúšťa po vyše roku a pol.

Ešte na jeseň 2020 hrával v štvrtej slovenskej lige a počnúc novou sezónou bude pôsobiť v tíme z najvyššej poľskej súťaže! Japonský stredopoliar Takuto Oshima prestupuje do Cracovie Krakov, najstaršieho klubu u našich severných susedov založeného v roku 1906. S päťnásobným poľským šampiónom (1921, 1930, 1932, 1937 a 1948) podpísal rodák z Osaky dvojročný kontrakt. 

Oshima už začiatkom mesiaca absolvoval v Krakove lekársku prehliadku, po ktorej už nič nebránilo zrealizovať jeho transfer k červeno-bielym. V Cracovii sa stretne aj s obrancom Michalom Sipľakom, ktorý z Michaloviec odišiel do tohto klubu v lete 2017. Okrem neho pôsobia v Cracovii aj ďalší dvaja Slováci, a to brankár Lukáš Hroššo a útočník Filip Balaj.

Takiho kariéra po príchode na Slovensko nabrala raketový vzostup. Ako neznámy hráč prišiel na začiatku sezóny 2020/21 do štvrtoligových Župčian, ale zakrátko na neho zaostrili zástupcovia prvoligového MFK Zemplín, kam prvýkrát zavítal už v priebehu jesene 2020. Najprv so Zemplínčanmi iba trénoval a naďalej hrával za Župčany, avšak už v zime 2021 prišiel na hosťovanie k Laborcu a po Tsubasovi Nishim, ktorý si obliekal žlto-modrý dres v jari 2018, sa stal druhým japonským legionárom v histórii michalovského klubu.

Za poldruha roka odohral za Michalovce 44 ligových stretnutí s bilanciou 4 góly a 3 asistencie. Zvlášť v minulej sezóne sa stal jedným z ofenzívnych lídrov MFK Zemplín. Chýbal iba v jedinom zápase, v 12. kole na pôde Dunajskej Stredy, aj to kvôli tomu, že v predošlom dueli v Senici bol vylúčený... Pripísal si tak 31 štartov a len v jednom - doma so Senicou v 22. kole - nenastúpil v základnej zostave.

Takimu prajeme na novom pôsobisku veľa šťastia, úspechov, radosti z futbalu a hlavne pevné zdravie!