Skvelý obrat v úvodnom zápase

2022-08-13 08:17:48

Starší dorast prehrával už 0:2, napokon vyhral 3:2.

Odštartovali na výbornú! Starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce vstúpili do svojej už 16. prvoligovej sezóny víťazne, keď naplno zabodovali na pôde súpera. V sobotu triumfovali na trávniku Banskej Bystrice najtesnejším rozdielom 3:2. Žlto-modrí, na lavičke ktorých si súťažnú premiéru odkrútil nový tréner Jozef Majoroš, pritom pod Urpínom prehrávali už o dva góly, ktoré inkasovali v priebehu minúty hneď na začiatku druhého polčasu. Keď sa už zdalo, že domáci bez problémov dokráčajú k víťazstvu, prišiel trojgólový uragán Zemplínčanov v záverečnej desaťminútovke. Najprv v 80. minúte znížil Marcel Tancoš, o pár desiatok sekúnd vyrovnal Jaroslav Holp a famózny obrat dokonal v 84. minúte víťazným zásahom Norbert Matta.

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Zemplín Michalovce 2:3 (0:0)

Góly: 48. Jaroš, 49. Svetlík (11 m) - 80. Tancoš, 81. Holp, 86. N. Matta

MFK ZEMPLÍN: P. Sukovský - J. Gomboš (78. Foriš), Kračunik, Buhaj, Holp - S. Šuľák - Florián, Tancoš (85. T. Veselý), Musak, N. Matta - Z. Záhradník (62. F. Bodnár)

Najbližší program MFK Zemplín U19:

Sobota 20. augusta o 11.00 hod.: Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - Michalovce (2. kolo)

Nedeľa 28. augusta o 11.00 hod.: Michalovce - Ružomberok (3. kolo)

Sobota 3. septembra o 11.00 hod.: Petržalka - Michalovce (4. kolo)