Michalovčania štartujú v Slovnaft Cupe

2022-08-22 19:17:11

Zemplínčania sa po troch rokoch znova predstavia pri hrade Krásna Hôrka.

V predposledný augustový utorok sa náš tím zapojí do bojov o Slovnaft Cup. Do tejto súťaže bol náš tím nasadený do druhého kola, podobne ako všetci ostatní účastníci Fortuna ligy a druhej ligy. Našim súperom bude v druhom kole účastník V. ligy Juh FK Krásnohorské Podhradie.

Zaujímavosťou je, že pri hrade Krásna Hôrka sme sa v druhom kole predstavili aj v sezóne 2019/20. Pred troma rokmi sme tam vyhrali hladko 6:0, keď sa dvoma gólmi prezentoval Stanislav Danko, po jednom pridali aj Armen Honhannisjan, Peter Kolesár, Brazílčan Gabriel Palmyere Bezzera a takisto aj grécky ofenzívny stredopoliar Christos Kountouriotis. Tréner Norbert Hrnčár nevylúčil pred utorkovým duelom zmeny v zostave. „Všetci hráči v kádri sú tu na to, aby boli využití. Presnú zostavu vám nepoviem, ale niektorí hráči, ktorí tentoraz do zápasu nezasiahli, zasiahnu doň v Krásnohorskom Podhradí. Mužstvo máme vyskladané tak, že hráči sú použiteľní do všetkých zápasov a určite budú aj využití. Preto ich tu máme.“

Krásnohorskému Podhradiu sa v tejto sezóne príliš nedarí. Cez OŠK Rudňany síce jeho hráči postúpili do druhého kola Slovnaft Cupu (po remíze 0:0 triumfovali 5:4 po penaltách), v lige ale ešte nezvíťazili. V prvom kole remizovali v Kráľovskom Chlmci 0:0, čo je aj jediný bod, ktorý v prvých troch kolách V. ligy Juh získali. V druhom kole totiž podľahli doma Lokomotíve Košice 1:2 (ich jediný gól doteraz v sezóne strelil kapitán Tomáš Revúcky), no a v nedeľu schytali v Malom Horeši debakel 0:5.

2. kolo sezóna 2019/20
FK Krásnohorské Podhradie - MFK Zemplín Michalovce 0:6 (0:2)
Góly: 30. Hovhannisyan, 39. Bezerra, 54. Danko, 62. P. Kolesár, 71. Danko, 78. Kountouriotis.
Žltá karta: 67. Luko.
Rozhodovali: I. Kozák - Benko, Béreš.
Divákov: 760.
FK: Salai - Kun, I. Oravec, Kiss (56. Bošela), Luko, Erdofalvi, M. Seman (70. Benedik), Kardoš, Kovács, Rencsok, Mészner (60. M. Smrek).
MFK ZEMPLÍN: Dehtiar - M. Kolesár, Grič, Špak, Bekir (46. Popovitss) - P. Kolesár, Begala (58. Pásztor), Danko, Mavretič, Bezerra (67. Kountouriotis) - Hovhannisyan.