Hladký pohárový postup, hetrik Adlera

2022-09-14 12:42:57

Na rožňavskej pôde sme triumfovali 7:0.

Michalovskí futbalisti splnili na rožňavskom ihrisku v 3. kole Slovnaft Cupu úlohu favorita a poľahky postúpili do ďalšej fázy tejto pohárovej súťaže. Na pôde účastníka piatej ligy skupiny Juh triumfovali Zemplínčania presvedčivo 7:0, keď sa hetrikom zaskvel švajčiarsky útočník Adler Da Silva Parreira.

Tréner Norbert Hrnčár neponechal nič na náhodu a na ihrisko poslal silnú zostavu na čele s Igorom Žofčákom. Jeho zverenci od úvodu stretnutia na skvele pripravenej hracej ploche dominovali, aj keď v 11. minúte pohrozil strelou vedľa po individuálnej akcii domáci kapitán Figúr. Vzápätí na druhej strane ešte Kanu stroskotal na Spišákovi, ale v 17. minúte už Žofčák otvoril skóre - 0:1. O desať minút už viedol favorit o dva góly, keď po Žofčákovej prihrávke prestrelil Spišáka Adler - 0:2. Potom sa rožňavský brankár vyznamenal pri nájazde Marcina, ktorý následne spálil ďalšiu veľkú šancu, rovnako ako Adler. Marcinovi to do tretice vyšlo v 37. minúte, keď zblízka dotlačil loptu do siete - 0:3. Do prestávky mohli ešte zveľadiť vedenie Kanu a Marcin, gólman Spišák však opäť predviedol svoje kvality.

Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil, prvoligista diktoval tempo hry, mladí Rožňavčania však nechceli predať kožu lacno, sympaticky bojovali a neznažili sa iba bezhlavo odkopávať lopty. Hneď v úvode nepremenili svoje tutovky Adler a Begala, v 56. minúte strele Peňu chýbali centimetre. V 63. minúte po dlhom čase pohrozili aj Gemerčania, ale pred Kovácsom včas zasiahol Kozhukhar. Ten okamžite rozohral rýchly útok, na konci ktorého bol Jánošík - 0:4. O sedem minút Begala pekne vysunul Adlera, ktorý sa nemýlil a upravil už na 0:5. Zemplínčania boli pri chuti, Begala svoju druhú šancu nepremenil, no v 81. minúte sa už dočkal gólu - 0:6. Pohodlné víťazstvo hostí spečatil štyri minúty pred koncom Adler, ktorý zároveň dosiahol hetrik - 0:7.

MFK Rožňava - MFK Zemplín Michalovce 0:7 (0:3)

do 4. kola SC postúpil MFK Zemplín

Góly: 17. I. Žofčák, 27., 70. a 86. Adler Da Silva, 37. M. Marcin, 63. L. Jánošík, 81. M. Begala

ŽK: 59. Kambarov (Rožňava)

Rozhodovali: Sučka - E. Weiss, Adamčo; 1080 divákov

MFK: Spišák - J. Horvát, Gecelovský, F. Szabó, Kambarov (83. Dózsa) - Šikur - Korfanta (73. A. Hajduk), M. Domik, Kovács (73. Krajlik), Gyenes (83. Felezký) - Figúr (73. Tamás)

MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - D. Magda, Jeřábek (46. Kotula), F. Vaško, Méndez - Njie (61. Shimamura), Kanu (46. M. Begala), T. Slebodník (46. Peňa) - M. Marcin (46. L. Jánošík), Adler Da Silva, I. Žofčák

Tréner Norbert Hrnčár: "Úlohu sme splnili podstatne ľahšie ako v predošlom kole v Krásnohorskom Podhradí. Výrazný faktor, prečo sme tento zápas zvládli oveľa lepšie, bola hracia plocha. V Rožňave sa hralo na výborne pripravenom a veľkom ihrisku, na ktorom sme si mohli schuti zakombinovať a zastrieľať. Okrem gólov sme ešte množstvo ďalších šancí nepremenili, ale podstatné je, že sme to zvládli. Tento zápas nám po tých problémoch s virózou a kovidom, kvôli čomu sme museli odložiť súboj s Podbrezovou, padol vhod. Bolo veľmi dobré, že sme teraz hrali."

Najbližší program MFK Zemplín:

Sobota 17. septembra o 18.00 hod.: Zlaté Moravce - Michalovce (11. kolo FL)

Sobota 1. októbra o 18.00 hod.: Banská Bystrica - Michalovce (12. kolo FL)

Sobota 8. októbra o 18.00 hod.: Michalovce - Liptovský Mikuláš (13. kolo FL)

Foto: Róbert Andrejov