Qose opäť vo farbách MFK Zemplín

2023-02-06 16:57:15

Za Michalovce už hrával v sezóne 2016/17.

Po jeseni ôsmy celok prvoligovej tabuľky MFK Zemplín Michalovce získal pár dní pred štartom jarnej časti kvalitnú posilu do stredovej formácie. Dres klubu od Laborca si po necelých šiestich rokoch znovu oblečie 27-ročný albánsky defenzívny záložník Kristi Qose. Rodák z mestečka Bilisht naposledy pôsobil vo Viktorii Plzeň, ktorá je úradujúcim českým šampiónom.

Kristi Qose (narodený 10. júna 1995) futbalovo vyrastal v solúnskych kluboch PAOK a Iraklis, odkiaľ sa cez ďalšie kluby Apollon Pontus a Panserraikos FC dostal v lete 2016 prvýkrát do Michaloviec. Počas ročného hosťovania odohral za žlto-modrých 25 zápasov a bol oporou mužstva. Následne prestúpil do Ružomberka, kde pobudol do zimy 2020. Odvtedy pôsobil u našich západných susedov v Česku - najprv v Karvinej (do leta 2022) a potom krátko v Plzni.

Mimochodom, kormidelník Norbert Hrnčár najnovšiu posilu vo svojom kádri veľmi dobre pozná, keďže ho viedol počas pôsobenia v Ružomberku. A práve pod Čebraťom odohrajú Michalovčania v sobotu prvý jarný duel, takže Qose si môže návrat do farieb MFK Zemplín odkrútiť na dôverne známom štadióne...

Foto: Róbert Andrejov