Na favorita sme doma nestačili

2023-02-18 09:22:47

S Dunajskou Stredou sme siahali na bod.

Ani v druhom jarnom zápase sa futbalistom MFK Zemplín Michalovce nepodarilo skórovať i bodovať. V súboji 20. kola Fortuna ligy na domácom trávniku síce statočne vzdorovali ašpirantovi na majstrovský titul Dunajskej Strede, ale napokon jej podľahli 0:2.

Mužstvo zo Žitného ostrova sa od začiatku usadilo na polovici domácich, čo však vyústilo iba do nepresnej strely Brunettiho spoza šestnástky v 8. minúte. Vzápätí na opačnej strane rovnako pochodil aj mladučký Záhradník. Potom prišli chvíle michalovského brankára Száraza, ktorý najprv v 20. minúte vo veľkej šanci vychytal Blackmana a o tri minúty neskôr si na ňom vylámal zuby aj Niarchos. Za domácich v 28. minúte pohrozil Qose, ktorý spoza pokutového územia zakončil tesne vedľa. Krátko po polhodine hry sa už favorit radoval z otváracieho gólu: Z pravej strany poslal pred bránu prihrávku Blackman a Kalmár bez problémov prekonal Száraza - 0:1. V závere polčasu mohol vyrovnať Qose, ale jeho hlavičku skrotil Petráš.

Po obrátke domáci ožili, aj vďaka dvojnásobnému striedaniu, keď na ihrisko prišli Kanu a Slebodník. V 63. minúte sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Marcin, ktorý práve po Slebodníkovej prihrávke prestrelil Petrášovu svätyňu. O minútu spálili domáci nemožné: Na gólmana DAC sa rútil sám Kanu, pri jeho zakončení skvele zasiahol Petráš, ktorý vyrazil loptu len na kopačku Slebodníka a ten minul prázdnu bránu... Zakrátko bolo poriadne horúco v michalovskej šestnástke, ale domáci vyviazli bez ujmy. Bola to dráma do posledných sekúnd - v 90. minúte v stopercentnej šanci vystrelil Marcin nad bránu a namiesto remízy bolo 0:2. V nadstavenom čase vrhli domáci všetky sily do útoku, hostia podnikli rýchly brejk a Nebyla upratal loptu do prázdnej brány.

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1)

Góly: 31. Kalmár, 90+. Nebyla

Rozhodovali: Smolák - Čajka, Kuba; 860 divákov

MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - Kotula (85. I. Žofčák), Marjanovič, Volanakis, Ceklič - F. Vaško, Qose (46. T. Slebodník), Peňa (85. M. Begala) - L. Jánošík (76. Adekunle), Z. Záhradník (46. Kanu), M. Marcin

FC DAC 1904: S. Petráš - Pinto, D. Kružliak, Brunetti, Andzouana - Dimun, Kalmár (76. Nebyla), Káčer - Blackman (76. Ramadan), Niarchos, Gavrič

Norbert Hrnčár, Michalovce: „V prvom rade gratulujem súperovi k trom bodom a môj druhý pohľad je, že na náročnom teréne sme videli výborný zápas, ktorý sa hral hore-dole a prispeli sme k jeho kvalite aj my. Boli nejaké nepresnosti, ale na takom teréne ich musíme akceptovať. Náš výkon bol z tohto pohľadu okej. Hráči zostali po stretnutí smutní, no musia dať hlavy hore a nastaviť sa na ďalšie zápasy. Keď chceme vyhrať v takom dueli, musíme premieňať tutovky, mali sme ich až tri. Súper mal tiež svoje šance, no ak chceme byť úspešní proti kvalitnému súperovi, tak jeho šance musíme prežiť a naše premeniť. Naša efektivita je jediným mínusom tohto zápasu.“

Adrian Guľa, Dunajská Streda: „Teším sa z dôležitého víťazstva, ktoré sa zrodilo po kvalitnom výkone. V prvej časti nám napriek strelenému gólu chýbala väčšia produktivita. Šancí sme totiž mali dostatok. Vedeli sme, že pri horšom teréne a kvalitách súpera nebude jednoduché udržať tesný náskok a, naopak, potrebujeme poisťovací gól. Darilo sa nám na začiatku druhého polčasu, no potom sa to roztrhalo a súper sa dostal do zápasu. Na ich šancu však dobre zareagoval Petráš. Ďakujem fanúšikom, že nás prišli podporiť aj do Michaloviec a gratulujem mužstvu ku kvalitnému výkonu."

Piatok 24. februára o 17.30 hod.: Podbrezová - Michalovce (21. kolo)

Sobota 4. marca o 16.30 hod.: Michalovce - Zlaté Moravce (22. kolo)