Prvý jarný triumf zariadil Musák

2023-04-02 10:05:22

Starší dorastenci zdolali doma Poprad.

Konečne si prvýkrát v tomto kalendárnom roku mohli zakričať víťazný pokrik aj starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce. Na štvrtý pokus sa im podarilo zaknihovať prvú jarnú výhru, keď v nedeľu na svojej umelej tráve v 19. kole prvej ligy U19 porazili Poprad 2:0. Boli to dokonca premiérové jarné body zverencov trénera Jozefa Majoroša, ktorými ukončili negatívnu sériu štyroch prehier. O dôležitom triumfe vo východniarskom derby rozhodol už do prestávky dvoma gólmi Artúr Musák - rodák z ukrajinského Užhorodu s maďarským pasom hrajúci za Michalovce už od mladších žiakov - ktorý skóroval najprv v 21. minúte po krásnej strele spoza šestnástky a o dvadsať minút neskôr bol aj úspešným exekútorom pokutového kopu. Žlto-modrí sa vďaka týmto bodom posunuli v tabuľke na ôsme miesto o skóre za FC Košice.

MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad 2:0 (2:0)

Góly: 21. a 41. Musák (druhý z 11 m)

MFK ZEMPLÍN: Mahurskyy - T. Veselý, N. Bajus, Buhaj, Holp - Foriš (90+. Borynský), Tancoš, Musák - Petrík, Michalov, N. Matta (90+. J. Gomboš)