Prvé góly prvý triumf nepriniesli

2023-04-05 15:40:57

Podvihorlatské noviny o našej remíze s Ružomberkom.

Po troch zápasoch jarnej časti najvyššej Fortuna ligy na vlastnom trávniku boli hráči MFK Zemplín Michalovce jaloví v koncovke a preto čakali na prvý domáci gól, a zákonite aj na víťazstvo v roku 2023. To sa nezrodilo ani v sobotňajšom zápase tretieho kola nadstavbovej časti o záchranu, v ktorom doma remizovali s MFK Ružomberok 2:2. Dočkali sa teda aspoň prvých gólov, ktoré strelil Lukáš Jánošík. Ten po hodine hry otváral skóre a v samom závere ho aj uzavrel. Medzi jeho presnými zásahmi sa dvoma gólmi uviedol aj Ružomberčan Samuel Šefčík.

Michalovčania sa v predchádzajúcich troch domácich dueloch výkonnostne nepredviedli, a tak sa čakalo, ako sa budú prezentovať v sobotu. Podali asi najlepší domáci výkon od začiatku roka. V prvom polčase boli aktívnejší ako súper, vytvárali si v úvode šance, no opäť sa trápili v koncovke. Najväčšiu šancu spálil v šiestej minúte Issa. Od polovice polčasu dali o sebe vedieť aj hostia, ktorí trikrát preverili brankára Benjamína Száraza. Diváci sa gólov dočkali až v druhom dejstve. Po hodine hry zachytil výkop brankára Fruhwalda Daniel Magda, ktorý hlavou ihneď posunul loptu dopredu bežiacemu Lukášovi Jánošikovi a ten otvoril skóre duelu. Po piatich minútach bolo vyrovnané. O vyrovnanie sa postaral takisto striedajúci Samuel Šefčík, ktorý bol na ihrisku iba jednu minútu. O štyri minúty neskôr už Ružomberok viedol a opäť v tom mal prsty Ševčík. Ten tentoraz z priameho kopu nachytal Száraza na prvú žrď. Michalovčania v závere vyvinuli tlak a po prihrávke Slebodníka skóroval opäť Lukáš Jánošík. „Určite nás mrzí, že sme dnes nevyhrali. Dali sme gól mali sme to pod kontrolou, no súper dokázal dvoma rýchlymi gólmi otočiť. Sme teda radi, že sa nám podarilo aspoň vyrovnať,“ uviedol strelec dvoch michalovských gólov Lukáš Janošík. „Myslím si, že to bola spravodlivá remíza,“ reaguje na nerozhodný výsledok tréner MFK Zemplín Michalovce Norbert Hrnčár. „V prvom polčase sme mali podstatne viac gólových situácii ako súper. Tým sa podarilo veľmi ľahko otočiť výsledok. Je dobré, že sme to odmakali a odmena prišla v závere vyrovnávajúcim gólom,“ dodal Norbert Hrnčár, ktorého zverenci sa tento týždeň predstavia na umelej tráve v Trenčíne.

Zdroj: Podvihorlatské noviny