Attila Kužma hrdinom pätnástky

2023-05-19 14:57:50

Na pôde Prešova zariadil michalovské víťazstvo.

Druhé cenné víťazstvo v priebehu piatich dní zaknihovalo michalovské družstvo U15. Po nedeľňajšom domácom triumfe 2:1 nad Ružomberkom dosiahlo navlas rovnaký výsledok aj vo východniarskom derby na prešovskom trávniku. V Župčanoch, kde sa stretnutie 11. kola nadstavbovej časti prvej ligy v skupine o titul Stred+Východ odohralo, síce žlto-modrí dlho prehrávali, ale vďaka výbornému finišu a dvom gólom špílmachra Attila Kužmu v 69. a 79. minúte si domov odviezli všetky tri body a upevnili si štvrtú priečku v tabuľke. Aj v súboji "štrnástok" plieskal bič na konci a tiež sa o to postarali hráči MFK Zemplín. Proti Tatranu viedli zásluhou Olega Záhradníka, Prešovčania však skóre rýchlo otočili, ale minútu pred záverečným hvizdom Lucas Palčík rozhodol o deľbe bodov a konečnej remíze 2:2. Najbližšie tímy MFK Zemplín nastúpia doma proti FC Košice. Duely proti východniarskemu rivalovi odohrajú v stredu 31. mája o 14.00 a 16.00 hod.