Žlto-modrí začali letnú prípravu

2023-06-19 16:47:23

Nechýbal ani Žofčák, na skúšku prišiel Albánec.

V pondelok 19. júna krátko popoludní sa po necelom mesiaci opäť zaplnila kabína prvoligového A-mužstva MFK Zemplín Michalovce. Celok od Laborca odštartoval prípravu na už deviatu sezónu medzi elitou. Novému trénerovi Marekovi Petrušovi sa hlásili dve desiatky hráčov, medzi ktorými nechýbala ani ikona Igor Žofčák.

V šatni sa s chlapcami zvítal a zároveň aj rozlúčil Matúš Begala, jeden zo služobne najstarších hráčov MFK Zemplín, ktorý po desiatich rokoch odchádza z Michaloviec. Prítomný bol aj Dávid Petrík, ten si však na niekoľko mesiacov bude musieť od futbalu oddýchnuť, keďže pred pár dňami si v priateľskom zápase slovenskej 18-tky proti Česku vážne poranil koleno. S tímom už začala zarezávať aj staronová posila Martin Bednár, ktorý naposledy pôsobil v Zlatých Moravciach, a na skúšku prišiel 25-ročný albánsky stredopoliar Drilon Cenaj. V minulosti hrával aj za Chievo Verona, Salernitanu, Nyíregyházu či Prištinu, s ktorou sa žlto-modrí stretli v zime na sústredení v Turecku. Z hosťovania z Trebišova sa vrátil obranca Jakub Sova. Do tréningového procesu sa zapojili aj viacerí mladíci z vlastnej akadémie – Mahurskyy, Sukovský, Matta, Buhaj, Holp, Michalov, Musák a Tancoš. Posledný menovaný však pre menšie zranenie ešte netrénoval.

Po odchode desiatky hráčov z jarného kádra – Peňu, Kozhukhara, Slebodníka, Qoseho, Kanua, Begalu, Kotulu, Ranka, Cekliča a Krivokapiča – je pred Michalovčanmi neľahká úloha zaceliť diery v mužstve. „Odišli kvalitní a skúsení hráči, ale ja verím, že v najbližších dňoch prídu noví a že na konci prípravy si budeme môcť povedať, že sme sa neoslabili, ale posilnili. Potrebujeme posilniť mužstvo na každom poste. Na brankárskom, keďže Száraz zostal sám iba s dvoma dorastencami, v defenzíve, takisto chceme aj nejakého špílmachra do stredu zálohy. Rád by som ešte privítal aj hrotového útočníka,“ povedal lodivod Marek Petruš. Ten zatiaľ nemá k dispozícii Njieho, ktorému sa síce skončilo hosťovanie z Dunajskej Stredy, ale kluby jednajú o jeho zotrvaní na Zemplíne. Nové tváre by sa v Michalovciach mali objaviť už počas tohto týždňa.

Zmenami prešiel aj realizačný tím. Marek Petruš si za asistenta vybral 31-ročného Erika Havrilu a trénerom brankárov bude 56-ročný Branislav Benko. Všetci traja v minulej sezóne spoločne pôsobili v prešovskom Tatrane. Benko však ešte na prvom tréningu chýbal, k dispozícii bude až zajtra. Svojich nových zverencov prvýkrát uvidia v zápasovej akcii už túto sobotu o 10. hodine na pôde Humenného, kde žlto-modrí absolvujú úvodnú hernú previerku prípravy.

Boli na prvom tréningu:

Benjamín Száraz, Myroslav Mahurskyy, Peter Sukovský – Matúš Marcin, Usman Issa Adekunle, Lukáš Jánošík, Saša Marjanovič, Jaroslav Holp, Martin Bednár, Polydefkis Volanakis, Artúr Musák, Yushi Shimamura, Alex Michalov, Filip Vaško, Drilon Cenaj, Norbert Matta, Igor Žofčák, Jakub Sova, Daniel Magda, Roland Buhaj. Dávid Petrík a Marcel Tancoš netrénovali pre zranenie.

Prípravné zápasy MFK Zemplín:

Sobota 24. júna: FK Humenné – Michalovce (10.00)

Streda 28. júna: súper v riešení

Sobota 1. júla: Zaglebie Lubin SA – Michalovce

Sobota 8. júla: Michalovce – Kolorcity Kazincbarcika SC

Pondelok 10. až sobota 15. júla: sústredenie v Poľsku

Utorok 11. júla: FC Zorja Luhansk – Michalovce

Sobota 15. júla: Jagiellonia Bialystok – Michalovce

Piatok 21. júla: Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš

*časy jednotlivých zápasov budú ešte upresnené

Foto: Róbert Andrejov