MFK Zemplín získal Daniela Pavúka

2023-06-21 19:22:12

V uplynulých sezónach patril k oporám Podbrezovej.

Prvoligový MFK Zemplín Michalovce ulovil výraznú ofenzívnu posilu. Do košiara žlto-modrých pribudol šikovný krídelník Daniel Pavúk (narodený 3. februára 1998), ktorý si naposledy obliekal dres konkurenčnej Podbrezovej. Rodák z Prešova podpísal v stredu popoludní so Zemplínčanmi zmluvu do konca roka 2025.

„Prvé dojmy z michalovského prostredia sú výborné. Je tu dobrý kolektív i tréner a takisto aj vedenie klubu ma milo privítalo. Mám z toho dobré pocity a verím, že pomôžem Michalovciam aj sebe,“ vyjadril sa krátko po príchode k Laborcu Daniel Pavúk, ktorý je po stredopoliarovi Martinovi Bednárovi druhou letnou posilou MFK Zemplín.

V michalovskej kabíne sa zvítal s viacerými dobrými kamarátmi, najviac s ďalšími prešovskými rodákmi Danielom Magdom, Matúšom Marcinom a Martinom Bednárom. Po rokoch opráši aj spoluprácu s trénerom Marekom Petrušom. „Boli sme spolu v prešovskom staršom doraste, keď sme v lige skončili na treťom mieste. Poznáme sa dobre a tiež aj on ma kontaktoval a mal o moje služby záujem. Verím, že si navzájom pomôžeme,“ podotkol 25-ročný krajný záložník či útočník.

Daniel Pavúk patril v uplynulých sezónach k oporám Podbrezovej. V ročníku 2021/22 pomohol „železiarom“ k postupu do prvej ligy 16 strelenými gólmi. Aj medzi elitou bol oporou Horehroncov – v 32 stretnutiach mal bilanciu 5 gólov a 2 asistencie. Produktivita sa od neho bude očakávať aj na Zemplíne.

„Môj osobný cieľ je hrať čo najviac minút a podávať čo najlepšie výkony. V neposlednom rade chcem dávať góly, keďže som útočník a je to moja úloha. Pevne dúfam, že sa prebojujeme do prvej šestky. To je moja ďalšia ambícia. Predsa len, zápasy v skupine o titul sú iné. Majú lepšiu úroveň, hrajú sa na lepších štadiónoch a pred dobrou diváckou kulisou. Dúfam, že pomôžem Zemplínu k dobrému umiestneniu,“ odhodlane dodal futbalista, ktorý sa síce narodil v metropole Šariša, ale od útleho veku býva v neďalekej dedinke Svinia.

My len dodávame, že okrem materského Tatrana a predošlého klubu z Podbrezovej si najnovšia akvizícia MFK Zemplín v minulosti zahrala aj krátko za nitriansky dorast a v druhej lige za FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Foto: Róbert Andrejov