V prvom zápase sme neuspeli

2023-06-24 08:42:25

Na pôde Humenného sme prehrali 0:2.

Michalovskí futbalisti majú za sebou úvodnú hernú previerku v rámci prebiehajúcej letnej prípravy. Na trávniku susedného Humenného ťahali za kratší koniec, keď domácemu druholigistovi podľahli 0:2. Premiéru na lavičke MFK Zemplín absolvoval tréner Marek Petruš, ktorý dal príležitosť aj viacerým novým či staronovým hráčom. Skúšal 25-ročného albánskeho stredopoliara Drilona Cenaja, 20-ročného gréckeho stredopoliara Dimitriosa Ananiadisa i dvojicu odchovancov - 27-ročného stopéra Atilu Vargu a 29-ročného stredopliara Stanislava Danka. Prvýkrát za A-mužstvo nastúpili aj mladíci z vlastnej akadémie Artúr Musák a Alex Michalov.

Zemplínske derby začali lepšie favorizovaní hostia, ktorí boli aktívnejší, ale žiadnu zo svojich ofenzívnych akcií nedotiahli do zdarného konca. V 22. minúte tak udreli domáci, keď zblízka dotlačil loptu do siete Švéd Ahl - 1:0. Humenčanov gól povzbudil, vzápätí Song stroskotal na Szárazovi a Horváthova hlavička išla tesne nad. V posledných sekundách úvodného dejstva zázračne zneškodnil Marjanovičovu hlavičku domáci gólman Knurovský. Cez prestávku oba tímy mohutne prestriedali, Michalovčania sa v druhom polčase snažili vyrovnať, čo sa im aj zásluhou Marcina podarilo, avšak gól neplatil pre neexistujúci ofsajd... Na konci zápasu ešte druholigista prikrášlil víťazstvo po krásnej strele Maťaša, ktorý upravil na 2:0.

FK Humenné - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

Góly: 22. Ahl, 87. V. Maťaš

FK: Knurovský (70. Vasilco) - M. Zlacký, J. Dzurík (46. C. Vasiľ), L. Horváth, V. Maťaš - Š. Harvila (60. Balica), Ahl (46. Avetisyan) - Song (46. Randozzo), Streňo (70. S. Šuľák), Wróblewski (46. Vujoševič) - D. Andrič (46. Skiba)

MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - D. Magda (70. Buhaj), Marjanovič (46. A. Varga), F. Vaško (46. Volanakis), Holp (46. J. Sova) - M. Bednár (46. Shimamura), Cenaj (46. S. Danko), Musák (46. Ananiadis) - L. Jánošík (46. Adekunle), D. Pavúk (70. Michalov), I. Žofčák (46. M. Marcin)

Tréner Marek Petruš: "Bolo to spoznávacie stretnutie, pretože veľa hráčov odišlo a mnohých sme aj skúšali. Zápas bol úrovňou celkom slušný, mal náboj, ale skončil sa pre nás zlým výsledkom. Dostali sme úplne zbytočný gól po štandardnej situácii, keď sme mali jasnú prevahu a boli sme dominantnejším mužstvom. Skúšali sme nové nejaké alternatívy, nových hráčov a nastúpilo aj viacero dorastencov. Dali sme príležitosť ukázať sa každému."

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Michalovčania v sobotu 1. júla o 16.30 hod. v poľskom Arlamówe proti účastníkovi Ekstraklasy Zaglebiu Lubin.

Foto: Róbert Andrejov