Šestnástka so skalpom Slovana

2023-08-09 11:59:42

Družstvu U17 vstup do súťaže nevyšiel.

V stredu predpoludním odštartovali novú prvoligovú sezónu michalovskí mladší dorastenci predohrávanými duelmi úvodného kola proti Slovanu Bratislava. Na ihrisku v Topoľanoch boli najprv v akcii hráči družstiev U17 a v tomto meraní síl ťahali za kratší koniec Zemplínčania, ktorí podľahli belasým 0:3. Dlho bol však stav bezgólový, žlto-modrí inkasovali prvý gól až desať minút po prestávke. Úspešný vstup do sezóny zaznamenala michalovská "šestnástka", keď súpera z hlavného mesta na domácej pôde zdolali 2:0. Aj tu padali góly až po zmene strán, najprv si hostia dali vlastenca a triumf MFK Zemplín spečatil v závere z penalty Samuel Bajužík.