Ofenzívna sterilita pokračuje

2023-08-28 14:05:20

Podvihorlatské noviny o našej prehre s Košicami (0:2).

Predohrávané stretnutie piateho kola najvyššej futbalovej Niké ligy spojilo dovtedy dva najslabšie tímy. MFK Zemplín Michalovce, ktorý dovtedy získal jediný bod a ešte neskóroval, privítal nováčika súťaže FC Košice, ktorý takisto získal doteraz iba jeden bod, strelil dva góly, no dostal až osem a preto uzatváral tabuľku. Po piatku to už ale nie je pravda. Košičania totiž v Michalovciach zobrali po výhre 2:0 všetky tri body a dostali sa z najhoršieho vonku.

Naopak, Michalovčania padli dole ešte viac a ich domáci duel prehĺbil ešte viac ich ofenzívnu sterilitu. Gól nestrelili ani vo svojom štvrtom tohtosezónnom zápase, ktorý odkryl aj ďalšie michalovské slabiny. Ukázal nutnosť posilnenia kádra (do konca prestupového termínu ostávajú necelé dva týždne...), inak sa Michalovčania z najhoršieho nevyhrabú a budú prvým adeptom na zostup do druhej ligy. Posledné dva zápasy ukázali ale aj to, že Zemplínčania nepotrebujú posily iba do ofenzívy, ale aj do defenzívy, ktorá opäť produkovala hrúbky. Tie spôsobili oba košické góly. Najhoršie je, že tie si hráči FC nevypracovali, ponúkli ich im sami Michalovčania. Tí majú o čom premýšľať. Aktuálne im patrí v tabuľke posledné miesto a z neho sa nevyhrabú, keď nezačnú strieľať góly. Príležitosť na prvé tohtosezónne góly budú mať túto sobotu v Skalici, kde odohrajú duel šiesteho kola.

Súper dominoval vo všetkom

Zemplínčania síce ustáli prvé minúty a neinkasovali tak ako proti Banskej Bystrici už po dvadsiatich minútach, dvakrát ale inkasovali v rozpäť piatich minút v poslednej desaťminútovke úvodného dejstva. Po prestávke prišli na ihrisko traja čerství hráči, ktorí rozvírili michalovskú ofenzívu, no hráči FC si už skúsene body postrážili a iba vinou vychýlenej mušky nenavýšili svoj gólový účet na Zemplíne. „Mne sa tento zápas hodnotí ťažko. Košičania vyhrali zaslúžene. Boli jasne lepším mužstvom. Trápime sa a naša hra opäť nebola dobrá. Opäť sme inkasovali dva zbytočné góly. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, bolo to ale málo na to, aby sme zápas zdramatizovali,“ povedal po stretnutí tréner Michalovčanov Marek Petruš, ktorý už ani netajil, že jeho mužstvo je v kríze. „Trápime sa nielen vpredu, ale aj vzadu, kde robíme fatálne chyby. Opäť sme inkasovali po štandardke, na ktoré som mužstvo pripravoval. Zráža to do kolien. Niektoré výkony našich hráčov sú slabučké a treba povedať, že víťazstvá tímov u nás sú momentálne zaslúžené,“ pokračuje Marek Petruš.

Toho sme sa opýtali už aj tradičnú otázku, či a kedy príde k posilneniu kádra. „Káder ešte kompletný rozhodne nemáme. Čakáme na rozdielových hráčov. Na to sa ale vyhovárať nechcem. Proti Košiciam bolo vidno, že sme si týždeň predtým prešli chorobou. Boli sme všade pomalší. Košičania naopak hrali s veľkou chuťou a v súbojoch dominovali,“ dodal na záver michalovský tréner.

Šoltisov víťazný návrat

Oveľa spokojnejší bol tréner FC Košice Anton Šoltis. Ten sa vrátil na známe miesto, keďže v Michalovciach pôsobil už v dvoch etapách. „Ja sa tu vraciam rád, pretože na Michalovce spomínam len v dobrom. Dali mi šancu ako mladému trénerovi, čo by sa vo viacerých ligových tímoch nestalo,“ zdôraznil kormidelník FC, ktorý sa následne pustil do hodnotenia duelu. „Na zápas sme sa pripravili zodpovedne. Na úvod ligy sme mali ťažkých súperov a tu sme chceli uspieť. To sa nám po dobrom a bojovnom výkone podarilo. V druhom polčase sme mohli ešte navýšiť naše víťazstvo. Chlapci si určite zaslúžia pochvalu.“

Zdroj: Podvihorlatské noviny

Foto: Róbert Andrejov