MFK Zemplín posilnil van Kessel

2023-09-08 17:31:40

Žlto-modrí vystužili ofenzívu výborným hráčom.

Do kádra michalovského MFK Zemplín pribudol najlepší strelec slovenskej ligy! Mužstvo od Laborca posilnil Gino van Kessel, ktorý sa v sezóne 2015/16 so 17 gólmi stal kráľom strelcov našej najvyššej futbalovej súťaže. Holandský rodák uzavrel so Zemplínčanmi kontrakt do konca aktuálneho ročníka.

„Som veľmi šťastný, že môžem byť v Michalovciach. Po všetkých tých veciach, ktoré sa udiali, chcem na Zemplíne reštartovať svoju kariéru. Na Slovensku sa cítim veľmi dobre, čo potvrdzuje fakt, že som tu už trikrát pôsobil. Myslím si, že slovenská liga mi sedí. Som rád, že v Michalovciach dostanem šancu ukázať sa,“ povedal skúsený 30-ročný útočník.

Gino Ronald van Kessel sa narodil 9. marca 1993 v Alkmaare, avšak reprezentuje Curacao, ostrovný štát pri pobreží Venezuely, za ktorý doposiaľ odohral 25 zápasov a strelil zaň 8 gólov. Vyrastal v akadémiách AZ Alkmaar či slávneho Ajaxu Amsterdam, odkiaľ v lete 2013 prvýkrát prišiel na Slovensko, do klubu AS Trenčín. Po roku zamieril do francúzskeho AC Arles-Avignon, aby sa zakrátko vrátil do Trenčína. Po tom, čo získal korunu kráľa strelcov v našej prvej lige prestúpil za vyše milión eur do Slavie Praha. Nasledovali hosťovania v poľskej Lechii Gdaňsk a anglickom Oxforde United. Ďalej si obliekal dresy belgického KSV Roeselare, trnavského Spartaka, opäť Trenčína, cyperského Olympiakosu Nikózia a krátko pôsobil aj v kluboch Dalkurd FF vo Švédsku a Gyirmót FC v Maďarsku. V uplynulej sezóne bol bez angažmánu. Na Slovensko sa vracia po vyše troch rokoch.

Príchodu van Kessela, ktorý má v našej najvyššej súťaži skvelé štatistiky - v 97 stretnutiach strelil 39 gólov a pridal 30 asistencií - sa potešil aj kormidelník žlto-modrých Marek Petruš. „Gino je skúsený futbalista a našu ligu pozná veľmi dobre. V nedávnej minulosti si v nej urobil výborné meno. Ponúkli sme mu šancu reštartovať kariéru a ja verím, že u nás potvrdí svoje kvality. Potrebovali sme zvýšiť konkurenciu v ofenzíve, čo sa nám aj podarilo. Pevne dúfam, že v našom tíme nadviaže na výkony z trenčianskeho dresu,“ vyjadril sa lodivod MFK Zemplín.

Foto: Róbert Andrejov