Pod Dubňom vysoké prehry

2023-11-17 16:27:20

Mladší dorastenci inkasovali dovedna deväť gólov.

Michalovské celky mladšieho dorastu po neplánovanej dvojtýždňovej pauze odohrali počas sviatočného piatku ďalšie majstrovské duely v najvyššej súťaži. Uplynulú sobotu si oddýchli, keďže ich domáce súboje s Banskou Bystricou kvôli veľkej maródke v hosťujúcom klube boli preložené na zatiaľ neurčený termín. V akcii tak boli až na žilinskom trávniku v rámci 11. kola prvej ligy, kde sa im vôbec nedarilo. Pod Dubňom nielenže nebodovali, ale ani neskórovali a inkasovali spolu až deväť gólov. Najprv "sedemnástka" MFK Zemplín podľahla Žilinčanom 0:4, keď jej nevyšiel záver stretnutia, lebo v záverečnej polhodine dostala až štyri góly. Družstvo U16 pre zmenu doplatilo na koniec prvého polčasu, v ktorom mu v priebehu piatich minút "šošoni" strelili hneď tri góly a domáci napokon triumfovali hladko 5:0.

U17

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (1:0)

Góly: 23. S. Kováčik, 66. Baleja, 84. D. Kmeť, 89. N. Kubala

MFK ZEMPLÍN: Dula - Š. Kačkoš, D. Rapáč, Bamburák, Sam. Baran (46. Holovka) - Janák (76. S. Bajužík), Nináč, Novýsedlák - Olšavský (46. Kvak), Žulevič (78. Vyhonský), Burda (78. Peťo)

U16

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 5:0 (4:0)

Góly: 10. Koribský, 34. L. Michalík, 36. Targoš, 38. Kúdelka, 70. Igaz

MFK ZEMPLÍN: Bakajsa - Kašaj (68. Polaščík), Hreňko, M. Valkučák, F. Sabo (60. Kusnyír) - Šutaj, Palčík, Jenča (41. O. Urbánek) - Ponik, Zitrický (60. Ľ. Malik), J. Keresteš (51. Lazariev)

Najbližší program MFK Zemplín U17/U16:

Sobota 25. novembra o 11.00/13.15 hod.: Petržalka - Michalovce (13. kolo)

Streda 6. decembra o 11.00/13.15 hod.: Slovan Bratislava - Michalovce (14. kolo)