Séria bez prehry sa skončila

2024-04-20 14:11:30

Žlto-modrí doma nestačili na Skalicu.

Michalovskú sériu bez prehry, ktorá trvala sedem ligových stretnutí, preťala Skalica. Futbalisti zo Záhoria triumfovali v zápase 6. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o udržanie sa na trávniku MFK Zemplín 3:1. Za žlto-modrých sa gólovo presadil iba grécky útočník Ioannis Niarchos. Skončila sa aj šnúra slovinského brankára Žigu Freliha bez inkasovaného gólu. Čisté konto si držal dlhých 530 minút. Zemplínčania v tabuľke opäť klesli na barážovú desiatu pozíciu a na FC Košice aktuálne strácajú tri body.

Začiatok duelu patril Skaličanom, ktorí už v úvodnej desaťminútovke zahrávali štyri rohové kopy, a po tom štvrtom z kopačky Daviho Alvesa zaletela lopta až na zadnú žrď, kde ju upratal do siete Černek - 0:1. Hostia boli naďalej nebezpečnejší a aktívnejší, v 13. minúte krížna strela Moronga išla tesne vedľa. Vzápätí nebol ďaleko od vyrovnania van Kessel, avšak jeho pekný pokus minul šibenicu brány. V 25. minúte unikol domácej obrane Smékal a Michalovčanov pri jeho zakončení podržal brankár Frelih. Potom sa hra viac vyrovnala a žlto-modrým sa podarilo vyrovnať. V 35. minúte po dlhej lopte ušiel Niarchos, vylepšil si streleckú pozíciu a po zemi trafil presne k ľavej žrdi Junasovej brány - 1:1. O chvíľku mohli tribúny burácať opäť, van Kesselovu strelu však zneškodnil Junas.

Päť minút po zmene strán Zemplínčania rozvlnili hosťujúcu sieť aj druhýkrát, no Niarchosovu radosť z ďalšieho gólu prekazila zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu signalizujúca ofsajd. V 55. minúte zahral veľmi nebezpečne štandardku Matejov, pri ktorej sa zaskvel Frelih. O štyri minúty hostia znovu naklonili misky váh na svoju stranu, keď Freliha prestrelil Smékal a bolo 1:2. Vzápätí Morongova tečovaná strela len tesne minula pravú žrď. Následne prišli dobré šance žlto-modrých: V 70. minúte Arevalo pálil nad a o päť minút van Kesselovu strelu vyrazil Junas. Domáce nádeje bodovať sa rozplynuli desať minút pred koncom, vzadu urobil školácku chybu Vaško, ktorú potrestal Morong - 1:3. Na začiatku nadstaveného času ešte mohol zmierniť prehru Niarchos, ale opečiatkoval iba žrď.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Skalica 1:3 (1:1)

Góly: 35. Niarchos - 10. Černek, 59. Smékal, 80. Morong

ŽK: 51. Arevalo, 54. F. Vaško, 64. Niarchos - 42. Matejov, 76. Podhorin

Rozhodovali: Marhefka - Štofik, Čajka; 986 divákov

MFK ZEMPLÍN: Frelih - D. Magda (82. L. Šimko), Dzotsenidze, Volanakis, Bahi - F. Vaško, M. Bednár (46. Arevalo) - van Kessel, S. Danko (71. Karasiuk), M. Marcin (82. Adekunle) - Niarchos

MFK: Junas - A. Krčík, Ranko, Podhorin, Černek (82. Vlasko) - M. Hradecký, Mášik (82. Haša) - Morong, Davi Alves (88. Baumgartner), Matejov (71. A. Gaži) - Smékal (88. Sobczyk)

František Straka (tréner Michaloviec): „Mrzí ma, že sme tento zápas nezvládli. Nezvládli sme ho však vlastnou vinou. Hrali sme v kŕči, k čomu prispel aj piatkový výsledok z Trenčína, kde naplno zabodovali Košice, takže my sme museli vyhrať. A keď musíte, tak väčšinou robíte chyby. My sme ich urobili, za čo nás súper potrestal. Najprv po rohu sme nepokryli hráča, potom sme stratili loptu pri našom držaní a tretí gól sme si dali prakticky sami. Bol to taký zápas blbec, čo však k futbalu patrí. Odklonilo sa od nás aj šťastie, pretože šance na ďalšie góly sme mali, ale buď to letelo vedľa žrde alebo to obrancovia zblokovali. Skalica však vyhrala zaslúžene. Teraz bude dôležité, aby sme sa z tejto prehry "oklepali". Naša pekná séria sa skončila, ale musíme ísť ďalej.“

Pavol Majerník (tréner Skalice): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, kontrolovali sme hru a boli sme nebezpeční. Pomohol nám gól, ktorý sme dali po štandardnej situácii, ale po 25. minúte sme trošku ubrali nohu z plynu a chlapci neboli až takí istí a koncentrovaní na zápas. Súper bol nebezpečný hlavne po dlhých nakopávaných loptách a po jednej situácii strelil gól na 1:1. Aj v druhom polčase nám chvíľku trvalo, kým sme sa dostali do zápasu, ale stále sme boli nebezpeční a hrozili sme po brejkových situáciách. Dali sme druhý gól a potom aj tretí po chybe domácich. Hoci súper mal na konci ešte jednu veľkú šancu, tak zaslúžene sme vyhrali. Tešíme sa aj z definitívneho spečatenia záchrany.“

Piatok 26. apríla o 17.30 hod.: Michalovce - Banská Bystrica (7. kolo nadstavby)

Sobota 4. mája o 18.00 hod.: Trenčín - Michalovce (8. kolo nadstavby)

Sobota 11. mája o 18.00 hod.: Michalovce - Zlaté Moravce (9. kolo nadstavby)