Karol Kisel k lídrovi ani nechcel vycestovať...

2015-03-16 12:00:00

Michalovce hladko porazili Moldavu a stali sa definitívnym víťazom východnej skupiny.

Aj lepšie tréningové tempo stačilo futbalistom MFK Zemplín Michalovce nato, aby si poradili s Moldavou nad Bodvou. Súperovi, ktorý mal pred súbojom u lídra obrovské problémy pozliepať zostavu, uštedrili ešte celkom prijateľnú štvorgólovú prehru, keď už v úvodnej desaťminútovke strelili dva góly.

Každý chce len peniaze

Napriek tomu, že mužstvo od Bodvy za Michalovčanmi výrazne zaostávalo a vysoko prehralo, ich tréner Karol Kisel po prehre nenariekal. Vedel, že jeho zverenci sa s protivníkom rovnať nemôžu. „Potvrdilo sa, že súper je niekde úplne inde ako Moldava. V súčasnosti máme neskutočné problémy. Je nás máličko, zháňame hráčov, voláme ich zahrať si druhú ligu. Dnes je to však veľmi ťažké, lebo každý okamžite pýta peniaze. Poznali sme silu Michaloviec, vidieť tam ruku trénera Šturmu, myslím si, že idú dobrou cestou. Teší ma akurát to, že sme nedostali viac ako štyri góly. Máme na čom pracovať a čo zlepšovať, Michalovciam držím palce, aby sa im darilo,“ povedal K. Kisel, ktorý musel do brány postaviť 45-ročného veterána Stanislava Pellu. „Keď som mu povedal, či si nechce zachytať, tak sa tešil ako malý chlapec... Mám 61 rokov, ale takú situáciu som v druhej lige ešte nezažil. Ja som na zápas ani nechcel cestovať, nakoniec ma prehovorili,“ hovoril skúsený lodivod, ktorý v zime Moldavu netrénoval, k tímu sa vrátil až tesne pred štartom jarnej časti.

Urobili pokrok

Od úvodu bolo vidieť, že hráči MFK Zemplín pristúpili k stretnutiu oveľa lepšie ako pred týždňom na Lokomotíve. Tréner František Šturma sa rozhodol urobiť aj zmeny v zostave, keď na lavičke nechal Hamuľaka, Morlacchiho či Streňa, Kunca musel pauzovať pre päť žltých kariet. „Niektorí hráči, ktorí boli v jeseni ťahúni, teraz nemajú dobrú formu, bude to asi v ich prístupe. Musia si uvedomiť, že futbal je kolektívny šport. Tí hráči, ktorí nehrali v prvom dueli a teraz dostali šancu, tak naskočili dobre, hrali srdcom a bojovali. Takto musíme hrať stále, pretože to nás zdobilo aj v jeseni,“ skonštatoval po jasnom víťazstve český kormidelník, ktorého zverenci v sobotu definitívne spečatili triumf vo východnej skupine DOXXbet ligy, keď dve kolá pred koncom základnej časti majú pred druhým Zvolenom desaťbodový náskok. „Na začiatku sezóny by sme to určite brali, ale momentálne je pre nás najdôležitejšie to, aby sa naše výkony zlepšovali. Minulý týždeň to nebolo optimálne, som rád, že teraz sme urobili pokrok a zahrali sme lepšie,“ dodal F. Šturma. 

Zdroj: denník Korzár