Žlto-modrí začali letnú prípravu

2024-06-17 16:36:32

Na prvom tréningu sa zišlo 22 hráčov.

Po štvortýždňovej prestávke sa opäť rozbehol tréningový proces prvoligového A-mužstva MFK Zemplín Michalovce. V pondelok popoludní odštartovali žlto-modrí letnú prípravu na nový súťažný ročník, ktorý bude pre nich už desiaty v najvyššej súťaži. Na úvodnom zraze bolo prítomných 22 hráčov, ktorých mali pod palcom športový riaditeľ Vladimír Rusnák spoločne s kondičným trénerom Gabrielom Csörgom a trénerom brankárov Marošom Ferencom.

Na tréningu nechýbali ani dve nové tváre, a to brankár Patrik Lukáč zo Zlatých Moraviec, ktorý v najbližších hodinách podpíše s klubom zmluvu, a stredopoliar Erik Liener, kmeňový hráč FC Košice naposledy pôsobiaci v Petržalke, ktorý prišiel na skúšku. Okrem nich sa do tréningového procesu zapojili aj navrátilci z hosťovaní Dávid Slávik, Roland Buhaj, Norbert Matta a Peter Sukovský, takisto aj mladíci z dorastu Nikolas Bajus, Jakub Kračunik, Christos Makrygiannis a Adam Žulevič, ktorý bol v minulej sezóne najlepším strelcom prvej ligy U17.

Z vlaňajšieho kádra absentovali viacerí hráči. Brankár Ivan Tiurin sa zapojí v najbližších dňoch, neskôr prídu aj stopéri Tornike Dzotsenidze a Saša Marjanovič, ktorých trápia zranenia. Ďalším hráčom vypršali kontrakty a vedenie klubu s nimi intenzívne rokuje o ich predĺžení. Isté sú zatiaľ dva odchody z mužstva, obranca Daniel Magda prestúpil do FC Košice a brankár Žiga Frelih do Spartaka Trnava.

Aktuálnu situáciu v MFK Zemplín Michalovce nám v krátkosti objasnil športový riaditeľ Vladimír Rusnák: „Keďže naďalej prebiehajú intenzívne rokovania o zmenách v štruktúre klubu a stále nie je doriešená otázka hlavného kormidelníka, tréningový proces aktuálne vediem ja. Verím, že čoskoro vyriešime aj zloženie realizačného tímu. Príprava bude prebiehať v domácich podmienkach. Do prvého tréningu sa zapojili už aj noví hráči - brankár Patrik Lukáč, Erik Liener, ktorý je u nás na skúške, niekoľkí dorastenci a takisto navrátilci z hosťovaní. V najbližších dňoch by mali pribudnúť ďalšie nové tváre. Prioritou pre nás je dohodnúť sa s hráčmi, ktorým vypršali kontrakty, chceli by sme ich v mužstve udržať.“

Hráči na prvom tréningu:

Patrik Lukáč, Peter Sukovský, Dávid Slávik - Martin Bednár, Polydefkis Volanakis, Igor Žofčák, Matúš Marcin, Samuel Ramos, Lukáš Šimko, Yushi Shimamura, Abdul Zubairu, Stanislav Danko, Artúr Musák, Dávid Patrík, Marcel Tancoš, Norbert Matta, Roland Buhaj, Adam Žulevič, Christos Makrygiannis, Nikolas Bajus, Jakub Kračunik, Erik Liener

Foto: Róbert Andrejov